Domů » Bleskovky » Nová reklama Microsoftu si dělá legraci z Applu i Samsungu (video)

Nová reklama Microsoftu si dělá legraci z Applu i Samsungu (video)

Nikdy nekončících názorových válek mezi přiznivci smartphonů od Samsungu a Applu si už všimli i pracovníci marketingového oddělení Microsoftu a využili je ve vlastní prospěch ve své nejnovější televizní reklamě. Zřejmě ve spolupráci s kolegy z Nokie si tak střílí nejen ze samotných uživatelů, ale i z útočných kampaní, které na svou adresu obě společnosti v minulosti vzájemně publikovaly.

V novém spotu se totiž proti sobě na jedné svatbě postaví oba znepřátelené tábory a s hláškami typu „Autocorrect this!“ si pořádně vjedou do vlasů, aniž by zaznamenaly stoicky klidný personál, který vše natáčí na video za pomoci Lumií 920. Závěrečná poznámka „Asi je to hádání baví.“ už jen vtipně podtrhuje absurdnost celého sporu.

Miroslav Havlíček

58 komentářů

 1. David Podzimek

  Tahle reklama je vtipná a zároveň přesná – v celé místnosti jsou jen dvě Lumie…

  • Svým způsobem máš pravdu, ale přesně proti takovým rýpalům jako ty je ta reklama namířená :-D

  • Mimonaut: souhlas s tebou.

  • Martin II (neregistrovaný)

   @MIMONAUT @MAREK1 Touché!

  • David Podzimek

   @mimonaut určitě máš pravdu, ale nějak mi to nedalo :) Každopádně se mi tam líbí ještě jeden prvek, Nokia z toho dělá Apple x Samsung x Nokia souboj, všechny ostatní vynechává :)

  • borix (neregistrovaný)

   David Podzimek: Vy se snažíte, ale vzhledem k vašemu nadhledu bych vám doporučil vyhýbat se psaní článků o WP a z pozice radaktora možná raději i komentování. Poslední dobou jste na sebe několikrát upozornil svou objektivitou reportéra TV Nova. Jinak vám to ale celkem jde.

  • David Podzimek

   Děkuji za názor a vím, že fanoušky platformy Windows Phone popuzuji někdy, ale snažím se vždy říct, že nechci hodnotit kvalitu. Jelikož některé telefony s Windows Phone považuji za velmi dobré a samotný systém se mi líbí. Na druhou stranu mu často ubližuje nesmyslné a hloupé chování, jak ze strany Nokia tak Microsoftu a na to budu upozorňovat dál a klidně si z toho dělat i legraci. Nechci hodnotit produkt, jelikož každý z hlavních dostupných operačních systémů má co nabídnout, vzhledem k odlišným prioritám spotřebitelů.

  • Borix: předpokládám že ten nadhled byl myšlen ironicky.

  • borix (neregistrovaný)

   Andreas: ano

   David Podzimek: Nebudu tu velebit tuhle platformu, protože to, co mně přijde naprosto úžasné, jiný zase bude hatit. Pokud jste ale v pozici redaktora, myslím si, že subjektivní věci byste měl hodnotit velmi opatrně (i v diskusích). Samozřejmě, že některá rozhodnotí MS a Nokie jsou překvapivá (myšleno pitomá, protože si sami často podrážejí nohy), někdy ale mají své opodstatnění, což vyjde najevo mnohem později. Dnes už se obecně objektivní zpravodajství moc nevidí, pořád ale zastávám názor, že novinář by měl přinášet fakta, ne názory.

  • pod tohle se podepíšu.

  • Proboha, tady v čechách by hned každý chtěl strašnou objektivitu a vyváženost. Pánové, tohle není veřejnoprávní médium a nejde o politiku. Dokonce už ani v politice se na to v zahraničí nehledí a je hned vidět na čí straně redaktor, televize nebo tisk jsou.Podívejte se na zahraniční weby, jak redaktoři nrmilosrdně řežou do systémů, nebo do výrobců. Tak že hlavně žádnou autocenzuru a pěkně říct svůj názor. To co prosazuje Borix je cesta do pekel a zastaralý pohled.

  • Podzimek:

   Jak rikas VTIPNA a PRESNA :) Kdo chce byt jiny, tak pro toho tu ten WP je :) Az se stanu Emo-cvokem, tak urcite ve WP naleznu zalibeni :D

  • borix (neregistrovaný)

   Jste trošku mimo, ne? Buď tomu budeme říkat zpravodajství nebo zábava. To, že jste zblblý komercí, kde se provádějí různé hovadiny, aby se přitáhli diváci, čtenáři.., ještě neznamená, že pokud svůj produkt nazývá zpravodajstvím, tak by měl divák/čtenář dostat příděl senzací, zavádějících myšlenek a subjektivních názorů. Je mi jasné, že většina sem nepatří a není to tak zajímavé, ale pořád rozližujte „zpravodajství“= to, co se stalo, děje, fakta.. a rád se zamyslím sám, než abych dostal pohodlně naservírováno, co si mám myslet – chápu, že u vás je to naopak.

   Co si například vezmete ze zprávy v televizi, kdy vám někdo sdělí, že někdo zabil bezdomovce s doprovodem vystřižených rozhovorů s lidmi ve stylu „to je hrozný“, „strašný, už nikdy nepůjdu sama ven“ a hypotéza, že jedna paní říkala, že by to určitě byl soused a ze zprávy se ani nedozvíte, že to v reálu způsobil výbuch plynového potrubí.

  • Tenhle článek s videem je pouze zábava a tomu odpovídal i komentář pana Podzimka. Nevím co máš pořád za problém. Jinak tohle je komerční web a celý mobilní odvětví je vysoce komerční.

  • borix (neregistrovaný)

   Vím, vím a vím. Bohužel mluvím obecně a o něčem trochu jiném. Nevím, jestli záměrně přehlížíte určité části nebo nedokážete chápat psaný text, ale reagujete opět na něco jiného.

  • Franta (neregistrovaný)

   to že je to v zahraničí neznamená že je to správně :D

  • @Borix: Tohle je naprostá pravda. Bohužel se nedostatek odbornosti nebo času dohání podobným bulvárem. Jenže lidi to čtou, autoři si tím zjednodušují práci a celek vydělává a tím se uzavírá koloběh, který může ukončit jedině čtenář.

   Smartmania ale byla myslím dlouho dobu velmi kvalitním, dnes už také v tomto směru pokulhává.

  • Psal jsem 4 roky pro Amiga Review, a taky podílel na Czech Amiga News, které ve své době mělo 100K hitů za měsíc. Musím se zde zastat pana Podzimka a konstatovat, že uživatel Borix je naprosto mimo. Mimonaut mu sekunduje, ale ten to má alespoň v nicku :-)

   Odkdy by redaktor, třeba i v diskusi nemohl projevit svůj názor? Ano, recenze by se měly psát nestranně, ale jakkoliv se člověk snaží, vždy tam bude jistá dávka osobního postoje. Naše sajta kdysi stála na tom, že jsme ke zprávám osobní stanoviska naopak přidávali.

   Člověk není robot, tečka. Kdo chce číst vychlazené newsy, ať si raději listuje ve wikipedii a neotravuje tu vzduch podobnými nesmysly, přičemž je to právě uživatel jako Borix, kdo tu ruinuje celou diskusi naprostými off-topic nesmysly.

   Mě ted komentář pana Podzimka přišel naprosto vtipný, a jen totální zealot se na toto mohl ozvat, protože mu někdo sáhl na oblíbenou značku či hračku. Já se nakonec taky ozývám, když mi někdo sáhne na HTC, ale alespoň si to přiznám :-)

  • borix (neregistrovaný)

   Nic proti, diskuse jsou rozsáhlé a nikdo je nepročítá důkladně a už vůbec, aby se nad tím moc zamýšlel. Moje 1. reakce nabyla čistě jen na jeden příspěvek, ale vyplynula z dlohodobějšího „pozorování“ práce pana Podzimka. To, že jsem zareagoval zrovna tady a ještě trošku off-topic, byla spíš náhoda, že jsem i při relativně mírné reakci měl najednou potřebu to napsat. Každopádně to trošku souviselo i s tím, že jsem článek o této reklamě četl nejprve na mobilmanii a tam se ti největší primitivové museli ozvat právě stejným způsobem – rádoby vtipné upozornění na to, že jsou v místnosti jen 2 lumie.

   Pokud se budeme bavit o zpravodajství, stojím si za tím, že základem informací jsou fakta a cokoli subjektivního už patří do zábavního portfolia. Chápu, že servery jako smartmania nejsou profesionálními zpravodajskými servery a v podstatě tu může publikovat kdokoli, kdo má čas.

   Podle vaší reakce bych usoudil, že jsem vám trošku šlápl na kuří oko, tak jste mírně agresivní. Každopádně jste trošku mimo. Redaktor by podle mě neměl v diskusi ani shazovat ani velebit cokoli, o čem se na daném serveru píše – nebo samozřejmě může, ale pod jiný nickem a ne jako redaktor. Není to úplně srovnatelné, ale ani komentátor hokejové ligy během zápasu nedává najevo, komu fandí a to ani v pozápasových rozhovorech s hokejisty.

  • Borix:

   Berete to priliz vazne. U takovych zprav bych bral vse s vetsi rezervou… ;-)

  • -pekr-:

   Souhlas ;-)

 2. Škoda, že podobně vtipné reklamy si nechávají amíci pro sebe a u nás se jich nedočkáme..

  • novass (neregistrovaný)

   U nás by takováhle reklama běžet nemohla, protože narozdíl od USA u nás není ve většině případů možná srovnávací reklama :)

  • Tohle není srovnavaci reklama :)

 3. Pekna, vtipna a neurazliva reklama moc me pobavila. Je videt, ze Microsoft umi delat reklamy, skoda ze toho neumi lepe vyuzit.

  Nejlepsi je ten typek co rika tomu druhemeu, „Mohl by jste uhnout vasim neskutecne velkym telefonem“ hihi..

  • Ako s Lumiou?

  • Tys to neviděl, že se ptáš? :-)

  • Nevidel, len mi pride Lumia ako vacsia krava nez ty dvaja.

  • jestli ti přijde Note menší než lumia920, zajdi si k očnímu :)

  • Aha mal myslel som, ze je tsm S4…aleaj tak Note ma velkost a vahu pochopitelnu kvoli displeju. ..920 je na 4.5 displej tazka tehla

  • borix (neregistrovaný)

   Mino, tys tam měl být v komparsu, nemusel bys nic hrát.

   Mě pobavil ten výkřik „search karate!!“ :-D

  • Len mi prode vtipne, ze Nokia sa navaza do velkosti onych smartphonoch, ked jej su v danej kategorii najbacsie

  • Mino: Tak to jsi jaksi nepochopil, smysl reklamy byl úplně jinde. Platí rada Borixe :-).

 4. Sranda musí bejt, vždyť postavení Nokie a WP je taky směšný.

  • borix (neregistrovaný)

   To jo. Stejně si ale myslím, že je lepší když tu je, než kdyby nebyl. A to i pro milovníky ostatních systémů.

 5. B17S (neregistrovaný)

  K společenském oděvu ty barevné pozlátka opravdu vypadají směšně. Naštěstí Lumijky mají jenom dva poslíčkové.

 6. B17S (neregistrovaný)

  Přesně tak je to v rozporu společenský etikety. Ale jak víme tak společenská akce netrvá hodinu. Takže ať chceme nebo nechceme musíme za tak dlouhou dobu řešit věci přes mobil. A když už to budeme dělat tak ať jsme nenápadní. A ne že budu mávat barevně křiklavým mobilem. Vážně to je k smíchu.

  • K smíchu je hlavně takhle vážně rozebírat reklamu..

  • borix (neregistrovaný)

   Rozebírat takovýhle kraviny v reklamě mi přijde trošku mimo.

   N a pokud chceš, taky mám několik mobilů „jeden do společnosti, jeden na víkendy, jeden do práce, jeden na cestování autobudem, …“

  • B17S (neregistrovaný)

   Ale toto už není o reklamě. Reklama jenom poukázala že do společnosti barevné mobily nemají co dělat. Jako u teenager na skateboard bomba. Ale to obleku žluťoučký mobil a další křiklavé barvy to opravdu NE.

  • proč ne? :)

  • borix (neregistrovaný)

   Takže číšník, který si v práci před zákazníky nesmí vyřizovat hovory, musí mít černý telefon. Číšník není manažer. Po práci může nasednou do světle zeleného brouka a jet do skejtparku.. telefon nemá jako služební pomůcku.

   Rozebírat, proč do reklamy nasadily výrazné telefony, je trošku o ničem.

  • B17S (neregistrovaný)

   MIMONAUT – No když nosíte do obleku žluté ponožky tak si klidně můžete vzít i žluťoučký mobil to už se ztratí.

   BORIX – Tady ale vůbec nejde jestli to je číšník nebo manažer, ale o to že v společenského obleku mít žlutý mobil je jako pěst na oko.

  • borix (neregistrovaný)

   B17S: Nesnažte se ze sebe dělat znalce, zdůrazňujete jen svoje nedostatky v zatím nedokončeném vzdělání a problémy chápat psaný text.

   Pokud se opravdu chcete hádat o blbostech tak, číšník ve společnosti (v zaměstnání) nepoužívá mobil a nikdo by ho s ním neměl vůbec zahlédnout. Pokud je to klučina na brigádě, určitě si kvůli tomu pořídí jeden speciální nenápadný.. Stejné klišé, že správný manažer používá nabušený dotykový telefon.. většina jich má stále obyčejné dumpphony.

  • B17S: A zde tedy také asi nejde o prostou vtipnou reklamu na francouzský elektrospotřebič, ale reklama tu ve skutečnosti ukazuje vnímavému divákovi na etickohygienický problém lehkomyslné obsluhy myčky ve smyslu výběru umývaného předmětu, nehledě na její neodpovědné chování vůči svěřené osobě, která je zjevně postižena špatným načasováním mycího úkonu. Je třeba v reklamě takto vyjevené skutečnosti rázně odmítnout a zamyslet se nad tím, zda odbor sociálních věcí, konkrétně pak oddělení sociálně-právní ochrany dětí dokáže vždy takovým alarmujícím případům zamezit. Kristova noho, co lze vše vážně brát v reklamě.

   [odkaz]

  • B17S (neregistrovaný)

   No určitě se za znalce nepovažuji.

   A jestli vám přijde naprosto normální mít v společenském obleku zářivě žlutý mobil tak OK. Ale mně to prostě přijde k smíchu. A je úplně jedno jestli to bude značka Nokia nebo Kolia. A reklama nebo skutečnost. I když je pravda kdybych to viděl v reálném životě tak se směji určitě více.

  • borix (neregistrovaný)

   B17S: Teď to neberte jako urážku, ale připomněl jste mi přednášku Svěráka (Smoljaka) za hry Švestka o neduzích stáří :-)

  • B17S (neregistrovaný)

   Poho mám dobrou náladu. Jen si přeji abych v reálném životě viděl človíčka v černém obleku k tomu žluté ponožky a žlutý mobil. Nic končím smíchu už bylo dost. Přeji Všem krásné čarodějnice.

  • :D Teda co se dokáže prodiskutovat kolem takové blbosti :D

   Bavíte mě lidi.

   Jdu si obléci oblek, vzít si křiklavě žlutý mobil a jedu na vyjížďku svým křiklavě žlutým lambem ;)

 7. Jenda Lumia 800 (neregistrovaný)

  Tak nevím ale soudit tu telefony dle barvy, to už je opravdu kravina. V reklamě se snažili ukázat že telefony Nokia s WP jsou jiné než jen ty černé a bílé samsungy a iPhony. Jinak pro rejpali Lumie se vyrábí ve více barvách. Bílá, černá, žlutá, červená, šedá a na vybraných trzích i azurová.

 8. Martin Pavlović

  Takhle se dělá reklama!

 9. standa (neregistrovaný)

  Ano, skvělá reklama! Ono to skoro vypadá, že si výrobci schválně dělaj reklamu navzájem. Proč by jinak měl samsung v reklamě iphony a microsoft pádla od samsungu. Asi se opičí po apple s jeho deset let starou sérií reklam mac vs pc. Pokud to někoho zajmá, tak si najděte reklamy na iphone 5, tam neni pomalu ani logo apple, natož samsungu nebo htc. Časem na to třebas přijdou, že je lepší se nevtíravě dostat do podvědomí, než dělat reklamy typu xxxlutztatatata.

 10. Dr. foot (neregistrovaný)

  Peckáááá :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).