Domů » Bleskovky » Nová paměťovka SanDisk nabídne 400 GB a vysoké rychlosti pro ukládání 4K HDR videa

Nová paměťovka SanDisk nabídne 400 GB a vysoké rychlosti pro ukládání 4K HDR videa

Společnost Western Digital představila na veletrhu MWC v Barceloně novou paměťovou kartu formátu microSD značky SanDisk. Nabídne velkou kapacitu, a hlavně vysoké přenosové rychlosti.

Karta se jmenuje SanDisk Extreme UHS-I a pojme až 400 GB dat. I přes svoji minimální velikost poskytuje rychlost až 160 MB/s při čtení a 90 MB/s při zápisu dat. Karta odpovídá specifikaci A2, tzn. že umožňuje spouštět rychleji mobilní aplikace a také si poradí se zápisem 4K HDR videa, což ocení zejména majitelé nových vlajkových Xperií.

Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact: sázka na zbrusu nový design

Kromě smartphonů je nová paměťová karta vhodná pro outdoorové kamerky či drony, neboť je odolná vůči nárazům, výkyvům teplot, vodě i rentgenovému záření. O ceně a dostupnosti zatím nemáme žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Jsem příznivcem paměťových karet SDXC, co je to však platné, když většina výrobců osazuje mobily čtečkou ž dob prvobytně- pospolných a nehodlají na tom nic měnit. Možná by stálo za uvahu, napsat článek o tom, jak je to s čtečkami SD paměťových karet u top mobilů..

  2. „z dob prvobytně- pospolných“ je paměťová karta v telefonu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).