Sledujte nás na YouTube

Nová paměťovka SanDisk nabídne 400 GB a vysoké rychlosti pro ukládání 4K HDR videa

Společnost Western Digital představila na veletrhu MWC v Barceloně novou paměťovou kartu formátu microSD značky SanDisk. Nabídne velkou kapacitu, a hlavně vysoké přenosové rychlosti.

Karta se jmenuje SanDisk Extreme UHS-I a pojme až 400 GB dat. I přes svoji minimální velikost poskytuje rychlost až 160 MB/s při čtení a 90 MB/s při zápisu dat. Karta odpovídá specifikaci A2, tzn. že umožňuje spouštět rychleji mobilní aplikace a také si poradí se zápisem 4K HDR videa, což ocení zejména majitelé nových vlajkových Xperií.

Kromě smartphonů je nová paměťová karta vhodná pro outdoorové kamerky či drony, neboť je odolná vůči nárazům, výkyvům teplot, vodě i rentgenovému záření. O ceně a dostupnosti zatím nemáme žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Janek (neregistrovaný)

    Jsem příznivcem paměťových karet SDXC, co je to však platné, když většina výrobců osazuje mobily čtečkou ž dob prvobytně- pospolných a nehodlají na tom nic měnit. Možná by stálo za uvahu, napsat článek o tom, jak je to s čtečkami SD paměťových karet u top mobilů..

  2. SLOVovca (neregistrovaný)

    “z dob prvobytně- pospolných” je paměťová karta v telefonu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *