TOPlist

Nová Motorola Edge vypadá skvěle. Nabídne 108Mpx fotoaparát a 144Hz displej

Motorola edge 2021 design

Značka Motorola to v posledních letech neměla jednoduché, nicméně jak se zdá, našla svůj recept na úspěch. Tentokrát chce vzít střední třídu útokem s novým smartphonem s jednoduchým názvem Edge. Ten navazuje na loňský model se stejným názvem a snaží se jej vylepšit ve všech směrech. Co nová Motorola Edge nabídne?

Přední straně dominuje 6,8″ LCD displej s rozlišením 1080 x 2460 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz. Ten přišel o svůj typický prvek, který dal celé řadě Edge své jméno, tedy zakřivení. Uvnitř telefonu najdeme čipset Qualcomm Snapdragon 778 5G, 6/8 GB RAM a 128/256 GB vnitřní paměti.

O dostatečný přísun energie se stará baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého 30W nabíjení, bohužel s absencí bezdrátového dobíjení. Potěší přítomnost alespoň základní odolnosti proti vodě a prachu podle standardu IP52 a čtečky otisků prstů ukryté ve vypínacím tlačítku. Jedním z lákadel má být hlavní 108Mpx fotoaparát v doprovodu 8Mpx širokoúhlého objektivu se světelností f/2.2 a 2Mpx makro snímače. Na přední straně se poté nachází 32Mpx selfie fotoaparát.

Nová Motorola Edge půjde do prodeje ve Spojených státech už 2. září za zaváděcí cenu 499 dolarů (cca 11 tisíc korun), přičemž poté stoupne cena na 699 dolarů (cca 15 300 korun). O dostupnosti a ceně na našem trhu prozatím nemáme žádné informace.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku