Domů » Bleskovky » Nová generace NVIDIA Shield Tabletu: Premiéra v březnu s Tegrou X1 na palubě?

Nová generace NVIDIA Shield Tabletu: Premiéra v březnu s Tegrou X1 na palubě?

-
NVIDIA Shield Tablet se mezi uživateli těší velké oblibě. Dokáže na jeho úspěch navázat chystaná druhá generace?

NVIDIA by letos měla představit druhou generaci povedeného Shield Tabletu (recenze). Až doposud se o něm příliš mnoho informací nevědělo, nicméně server Fudzilla.com přinesli informaci, že bychom se oficiálního představení měli dočkat na tiskové konferenci, která se má konat už 17. března. Podle zdroje ale není vyloučeno, že NVIDIA tablet představí o něco dříve – v úvahu připadá i MWC v Barceloně, který se bude konat od 2. do 5. března.

Nová generace tabletu by údajně měla být poháněna čipem Tegra X1 s osmi 64bitovými jádry (4x Cortex-A57 + 4x Cortex A-53) a grafickým akcelerátorem Maxwell s 256 jádry. O dalších hardwarových parametrech můžeme zatím pouze spekulovat – v úvahu opět připadá osmipalcový displej s vysokým rozlišením a v portfoliu výrobce by kromě standardní Wi-Fi verze měla být dostupná také LTE varianta.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. Lukáš Konvica (neregistrovaný)

    Myslím že by to mohla být 2. Generace NVIDIE shield

  2. Spartanjay (neregistrovaný)

    Clanek pise o tabletu Nvidia Shield Tablet, zatimco kolega poukazuje na fakt, ze to ma byt nejspis Nvidia Shield, coz je herni konzole a ne tablet. Jestli to tak bude, tak budu zklamany, protoze v pripade tabletu by to bylo zarizeni, ktere by konecne bylo zajimave..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).