TOPlist

Nová funkce od Nvidie umí divy. Ze starých YouTube videí vykouzlí podívanou ve 4K

Grafická karta Nvidia GeForce RTX
  • Nové ovladače ke grafickým kartám řady RTX 30 a 40 dokáží zvýšit rozlišení u jakéhokoliv videa na internetu
  • Ze starého rozmazaného videa tak snadno vykouzlíte parádní podívanou ve vyšším rozlišení

Společnost Nvidia vydala ke svým grafickým kartám nové ovladače, které dokážou výrazně vylepšit stará a rozmazaná videa na internetu. Umožní to technologie s názvem RTX Video Super Resolution, která pomocí umělé inteligence doostří hrany objektů a sníží artefakty. Vyššího rozlišení lze dosáhnout prakticky u jakéhokoliv videa, které spustíte v internetových prohlížečích Chrome či Edge.

Novinka si poradí s videi v rozlišení 360p až 1440p s frekvencí snímků až 144 Hz a rozlišení dokáže v některých případech vytáhnout až na 4K. Technologie byla již dříve dostupná pouze na streamovacím zařízení Nvidia Shield TV, avšak díky nedávným pokrokům v enginu Chromium se ji podařilo přenést i na grafické karty z modelových řad RTX 30 a 40.assassins creedNepřehlédněte

Ubisoft sází na jistotu a údajně chystá 10 her ze série Assassin’s Creed

Funkce by si měla poradit s jakýmkoliv videem na internetu. Použitelná by tak měla být třeba ke zvýšení rozlišení videí z Twitche, nebo dokonce ze streamovacích služeb, jako je Netflix, kde si za obsah v rozlišení 4K obvykle musíte připlatit.

Už v případě Shield TV se jednalo o působivou technologii, takže je zřejmě pouze otázkou času, než se nadšení digitální restaurátoři pustí do vylepšování všemožných záznamů včetně letitých videí na YouTube.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku