TOPlist

Ubisoft sází na jistotu a údajně chystá 10 her ze série Assassin’s Creed

assassins creed
  • Francouzský vydavatel se rozhodl vsadit na ověřené značky včetně Assassin’s Creed
  • V přípravě by údajně mělo být až 10 různých titulů se zaměřením na příběh i multiplayer
  • Jeden z chystaných projektů by nás mohl zavést zároveň do Indie i mezi Aztéky

V září loňského roku společnost Ubisoft poodhalila své plány s populární sérií Assassin’s Creed, které čítaly hned čtveřici nových her v různých fázích vývoje. Jednalo se o letošní díl Mirage odehrávající se v Bagdádu, Hexe s tematikou čarodějnických procesů, mobilní titul Jade a projekt Red se zasazením do vytouženého Japonska. Zhruba o měsíc později jsme se dočkali oficiálního potvrzení projektu Invictus se zaměřením na multiplayer. Podle zdrojů novináře Toma Hendersona z magazínu Insider Gaming však v kancelářích francouzského vydavatele pod hlavičkou slavné ságy vznikají další, dosud neoznámené hry.

Alespoň v pokročilejší fázi vývoje by se mělo nacházet šest titulů – kromě již oznámených do této kategorie spadá i projekt s kódovým označením Nexus pro virtuální realitu, k jehož formálnímu oznámení podle Hendersona dojde zkraje léta během videoherního veletrhu E3 v Los Angeles.shelterNepřehlédněte

V kůži jezevce. Roztomilá hra Shelter slaví narozeniny vydáním mobilní verze

V koncepční fází se však podle informací magazínu Insider Gaming nachází další tři projekty, a v hlavách vývojářů už se prý navíc rodí nápady na Nexus 2, aniž by došlo k představení, natož vydání prvního dílu. Ale zpět ke zmíněné trojici. Jednotlivé díly má mít na starost pokaždé jiné vývojářské studio a výrazně by se měla lišit i jejich hratelnost. 

V Ubisoftu Sofia (tvůrci Assassin’s Creed Rogue z roku 2014) přišli s návrhem na projekt Nebula, který by měl v rámci jedné hry nabídnout tři různá zasazení, a to Indii, Aztéckou říši a Středozemní moře. V pobočce v čínském Chengdu pak vzniká free-2-play projekt Raid s kooperací pro 4 hráče a PvE prvky. A konečně Ubisoft Annecy si má pohrávat s myšlenkou na titul s přezdívkou Echoes, což by měla být ryze multiplayerová záležitost postavená na cloudové technologii Ubisoft Scalar.

Série v uplynulých letech upustila od každoročního vydávání, avšak podle Hendersona by se k němu měla v budoucnu vrátit. První vlaštovkou bude letošní Mirage, následně přijde na řadu japonský Red a v roce 2025 multiplayerový Invictus. Povětšinou jde však o interní termíny, které se mohou měnit v závislosti na náročnosti vývoje.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku