TOPlist

V kůži jezevce. Roztomilá hra Shelter slaví narozeniny vydáním mobilní verze

shelter
  • Ve vizuálně roztomilé hře Shelter se vžijete do role jezevčí mámy, která se snaží ochránit svá mláďata
  • S ohledem na nekompromisní hratelnost se však na každém kroku musíte mít na pozoru před predátory

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo, kdybyste se v nehostinné divočině v kůži jezevce museli starat o svá mláďata? My také ne, ale proč to nezkusit. Právě takový zážitek se totiž snaží zprostředkovat povedená hra Shelter, která si při příležitosti desátého výročí od vydání PC verze našla cestu také na mobilní telefony s operačním systém Android. 

V jádru jde o hru v otevřeném světě se survival prvky, v níž se hráči ujmou role jezevčí matky, která musí chránit a krmit svá mláďata, se kterými se vydává na cestu za nalezením nové nory. Během putování za novým domovem se navíc musí vypořádat s všemožnými hrozbami včetně náletů dravých ptáků či nebezpečných požárů lesního porostu. To vše ve vizuálně podmanivém low-poly grafickém kabátku.suicide squad kill the justice leagueNepřehlédněte

To nejlepší ze State of Play: další hry pro PS VR2, nový Resident Evil a představení Suicide Squad

Součástí hry je tzv. permadeath – jakmile například některé z mláďat padne do spárů číhajících predátorů, po zbytek hry se budete muset obejít bez něj. Vaším cílem je pochopitelně dopravit mláďata do nového úkrytu pokud možno v plném počtu.

Hru si můžete vyzkoušet v podobě bezplatné demoverze. Ke kompletnímu obsahu se dostanete po zaplacení pěti dolarů, tedy zhruba 110 korun.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku