Domů » Bleskovky » Nová aplikace od Samsungu má zajistit vyšší bezpečnost při řízení automobilu

Nová aplikace od Samsungu má zajistit vyšší bezpečnost při řízení automobilu

Řadu automobilových nehod zapříčinilo to, že lidé při řízení věnují pozornost notifikaci na telefonu a psaní zprávy, než aby se plně soustředili na řízení. Přitom je velmi snadné si představit, že jen pár sekund nepozornosti může vést k nehodě, bez ohledu na rychlost nebo místo, kde se zrovna pohybujeme. Samsung tomu chce zabránit, a proto představil novou aplikaci s názvem „Eyes on the Road“. Je velmi jednoduchá a jakmile telefon zaznamená, že se pohybujete rychlostí vyšší než dvacet kilometrů za hodinu, přestane zobrazovat notifikace, dokud nedorazíte do cíle cesty.

Samsung Eyes On The Road

Velmi podobnou funkci má v telefonech Motorola nebo Microsoft v systému Windows Phone. Taková řešení jsou velmi užitečná, jelikož řadu z nás telefony rozptylují od řízení a vypnutí notifikací je dobrá cesta jak zvýšit pozornost řidičů. Samsung jako motivaci přidal menší zpestření, kdy počítá ujeté kilometry s touto aplikací a můžete je dále porovnávat s přáteli. Aplikace je v tuto chvíli bohužel dostupná jen v Singapuru; volba na tuto zemi padla možná proto, že lidé tam jsou hodně fixovaní na své chytré telefony a řidiči kvůli nim způsobují nehody častěji než jinde.

 

David Podzimek

13 komentářů

 1. kosi (neregistrovaný)

  Jj, brzy to zavedou jako povinnost. Jenom chudáci spolucestující…

  • Nejenom spolucestující. Co když pojedu v autobuse? Ve vlaku? Tramvají? Co když pojedu na lodi? Poletím letadlem?

   Opět zcela nedomyšlená blbost od Samsungu. Opět se ukazuje, že Samšunt je jedna z nejhorších firem na tvorbu SW.

  • Ty už nevieš ako sebaväčšiu blbost napísal aby si ukazal komplex zo Samsungu?:-D Ak pôjdeš ako spolucestujuci alebo iným prostriedkom, tak si tu aplikáciu ne zapneš/nenainstalujes inteligente…

  • Nieje to priamo v systéme ako u WP ale ako samostatná aplikácia, ktorú si inštalovať nemusíš. Stačí čítať písaný text.

  • Nezapnu/nenainstaluju. K čemu mi tedy aplikace je? Já myslel, že její největší „výhodou“ je, že se nemusí ručně aktivovat. Takže se sice ručně aktivovat nemusí, ale musí se ručně deaktivovat? :D Wow!

  • Tak si neinstaluj(neaktivuj no a hotovo, máš na výber narozdiel od WP.

  • Ve WP mám Car mode, který dělá přesně to, co popisovaná aplikace. Jen se spouští připojením (nastaveného) BT zařízení, pomocí NFC nebo ručně. Navíc z popisu této aplikace je ta WP verze s daleko většími možnostmi nastavení…

   Takže sem netahej WP, akorát se u toho ztrapníš, protože zde má WP navrch.

  • Ale to přesně se děje i u samsungu , ale i ostatních founů, pokud je dáš do aktivního držáku, automaticky mi naskakuje car mode a ten se nechá upravit k obrazu svému, takže …

  • …takže nějaké zjišťování, zda jedu více, jak 20 km/h je zbytečné…

  • canxz (neregistrovaný)

   MCEZA: Tak na lodi snad nepojedeš ale popluješ ne? :-D

  • Nějak jsem si nevšiml, že by telefon rozlišoval, zda jedu, běžím, letím nebo pluji… Říkejme tomu tedy třeba „změna polohy v čase“. Spokojen?

  • canxz (neregistrovaný)

   Maximálně!

 2. Please do not feed the troll!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).