K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Nová aktualizace pro Samsung Galaxy S5 přináší Knox 2.0

Nová aktualizace pro Samsung Galaxy S5 přináší Knox 2.0

Operačnímu systému Android je často vytýkána jeho slabá ochrana před škodlivými aplikacemi a kódy, což v mnoha případech znemožňuje jeho nasazení v korporátní sféře, kde je kladen vysoký důraz bezpečnost. Jihokorejský Samsung proto přišel s vlastním řešením v podobě aplikace s názvem Knox, která funguje jako oddělený kontejner pro uchovávání citlivých dat. Díky vynucenému šifrování je následné zamezeno nechtěným únikům, přenosu virů či vzdáleným útokům na konkrétní zařízení.

 

Na letošním veletrhu MWC jsme se společně s odhalením vlajkového modelu Galaxy S5 (recenze) dočkali představení nové verze zabezpečení Knox 2.0, kterou však až nyní Samsung začíná postupně uvolňovat prostřednictvím systémové aktualizace. S příchodem biometrického snímače u Galaxy S5 je možné k datům uloženým v šifrovaném prostředí přistupovat skrze dvoufázové přihlašování vyžadující mimo obligátního hesla i otisk uživatelova prstu. Další zajímavou novinkou je monitoring v reálném čase, který dokáže ochránit a zamezit před neoprávněnými úpravami jádra.

Samsung kromě globální dostupnosti dále oznámil, že Knox 2.0 na další zařízení dorazí v horizontu několika následujících měsíců. Jaké konkrétní modely se dočkají této bezpečnostní aktualizace, výrobce bohužel neprozradil.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *