TOPlist

Notebook MSI Prestige 13 Evo váží jen 990 gramů, přesto má bohatou výbavu

MSI NB Prestige13 Pure White photo01 1

Ačkoliv CES oficiálně začíná až dnes, mnoho výrobců se nemohlo dočkat a některé své novinky propálili ještě před otevřením bran veletrhu. Jedním ze zajímavých produktů je lehký notebook MSI Prestige 13 Evo. Ačkoliv se s tloušťkou 1,7 cm rozhodně nejedná o nejtenčí notebook na trhu (MacBook Air M2 je dokonce o 0,59 cm tenčí), hmotnost pod jeden kilogram (konkrétně 990 gramů) je výsadou jen několika strojů, zejména od LG (řada Gram).

MSI Prestige 13 evo 02

Co se týče konektivity, je novinka poměrně bohatě vybavena. Kromě napájecího konektoru se můžeme bavit o portu HDMI 2.0, sluchátkovém 3,5mm jacku, čtečce microSD karet a dvojici Thunderboltů 4. Nechybí ale ani USB-A.

V prodeji bude bílé a šedé barevné provedení, přičemž 13″ displej má rozlišení 1 920 × 1 200 pixelů a obnovovací frekvenci 60 Hz. Z hlediska výkonu lze mít až Intel Core i7-1360P v kombinaci s grafikou Intel Iris Xe. K dispozici je taktéž až 32 GB operační paměti LPDDR5 a až 2TB úložiště M.2 2280 NVME SSD.

Potěší také o 50 % větší touchpad oproti předchozí generaci nebo čtečka otisků prstů integrovaná v zapínacím tlačítku. Cena má začínat na 1 199 dolarech, což je v přepočtu a po přičtení daně asi 33 tisíc korun. Tento i další modely mají být k dispozici už v měsíci únoru.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku