Cena:

Note8 znovu na scéně. Má lákat na 6,4″ 4K displej a další pohádkové parametry

Do odhalení nových modelů Galaxy S8 a S8+ zbývá pouze několik málo dní a již dnes o nich víme prakticky všechny potřebné informace. Na druhou stranu zde máme připravovaný Note8, o kterém naopak nevíme zhola nic. Teprve dnes se nám podařilo prolomit ledy nevědění a máme dostupny vůbec první informace o plánované výbavě nadcházejícího vlajkového phabletu společnosti Samsung.

exynos-9-series-header

Note8 by měl dorazit se stejnou kombinací procesorů, jako modely Galaxy S8/S8+, volba by tedy měla padnout i zde na nejnovější vlajkovou loď Qualcommu – Snapdragon 835, a Samsungu – Exynos řady 9. Patrně se však nebude jednat o stejný Exynos, který bude pohánět model S8 (Exynos 8895), ale nejnovější a zatím stíny zahalený Exynos 9810.

3

V oblasti displeje se spekuluje o využití Super Amoled panelu velikosti 6,4″ a rozlišení 4K, což by v případě Note8 znamenalo přesně 2160 x 4428 px (poměr stran 2,05:1). Note8 bude štědrý i v oblasti pamětí. Osazená RAM paměť by měla mít velikost 6 GB, vnitřní úložiště pak až 256 GB (v základu).

Z další výbavy bychom mohli zmínit především pero S Pen, USB-C port pro nabíjení a synchronizaci, 3,5 mm jack pro sluchátka, šuplíček pro nanoSIM a SD kartu a speciální tlačítko pro vyvolání hlasové asistentky Bixby, která si svou premiéru odbyde u modelu S8(+).

Modelu Note8 bychom se měli dočkat snad někdy na podzim, osobně tipujeme, že se nám představí na veletrhu IFA v Berlíně, případně na své vlastní odhalovací akci, podobně jako je tomu u modelů Galaxy S8 a S8+.

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.