Domů » Bleskovky » Norton představil novou verzi Mobile Security s ochranou i pro iOS

Norton představil novou verzi Mobile Security s ochranou i pro iOS

Tým Norton společnosti Symantec představil nejnovější verzi mobilního bezpečnostního řešení Norton Mobile Security, která je lokalizovaná i do češtiny. Nový Norton Mobile Security má poskytovat účinnou ochranu pro mobilní zařízení, včetně podpory pro iOS zařízení, a umožňuje jednoduché zálohování kontaktů a ovládání. 

Mobilní telefony a tablety jsou nedílnou součástí našich životů. Dvě třetiny dospělých po celém světě používá mobilní zařízení pro přístup k internetu. Ale tento trend přináší i svá rizika. Jeden ze tří uživatelů mobilních zařízení někdy přišel o své zařízení vinou krádeže nebo ztráty. Citlivé informace jsou tak v ohrožení. Norton Mobile Security pomáhá uživatelům chránit jejich zařízení, obnovit ztracené nebo odcizené zařízení a zabránit cizím lidem v přístupu k jejich informacím. 

 

Mezi nové a vylepšené funkce Norton Mobile Security patří:

 • Různá zařízení, různé platformy – Norton nyní chrání spotřebitele napříč různými zařízeními, včetně chytrých telefonů a tabletů Android a iPhonů a iPadů.
 • Zálohování a obnova kontaktů – Novinka umožňuje zálohovat kontakty v Android nebo iOS zařízení, takže je možné je snadno obnovit v případě ztráty nebo vymazání. Kontakty lze také obnovit napříč různými zařízeními.
 • Webová správa – Umožňuje uživatelům jednoduše a s lehkostí z jednoho místa na internetu kontrolovat bezpečnost jejich zařízení. Po přihlášení k účtu Norton Account (na stránce https://mobilesecurity.norton.com) lze mobilní zařízení vzdáleně vyhledat, vymazat, zablokovat a podobně.
 • Lokalizace zvukovou signalizací – Zapíná vypnutý zvuk a spouští zvukový alarm, takže uživatelé mohou rychle najít jejich ztracené mobilní zařízení.
 • Vzdálená lokalizace – Označí na mapě polohu ztraceného nebo odcizeného zařízení, takže uživatelé mohou zařízení velmi rychle najít. 

Cena a dostupnost

Norton Mobile Security bude v prodeji u vybraných prodejců za 499 Kč a licence platí až na 3 různá mobilní zařízení (chytré telefony, tablety). Produkt lze zakoupit i přes Google Play. Zákazníci Norton s platným předplatným produktu mají nárok vždy na tu nejaktuálnější verzi. Pro více informací navštivte Centrum aktualizace Norton: http://updatecenter.norton.com. Uživatelé mohou pro více informací navštívit mobilesecurity.norton.com a zdarma také vyzkoušet Norton Mobile Security Lite.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

6 komentářů

 1. takze to co ma WP vstavane a zadarmo :)

  • Device tracking je ma i iOS, co me ale udivuje je fakt, ze iOS zadnou takovou ochranu uz z principu fungovani tohoto mobilniho systemu nepotrebuje. Kontakty, kalendar… a vsechno ostatni se zalohuje na iCloud/exchange/gmail a zadny vetsi zasah do systemu stejne norton neudela a ani nemuze realtime chranit potencialni hrozby, protoze proste v userspace muze bezet v jednu chvili jen jedna aplikace v popredi, zadna na pozadi a to je taky stejny duvod, proc na tomto system nemuzou uspesne fungovat viry jako trojske kone, keyloggery a dalsi skodlivy sw, takze je norton naprosto zbytecna aplikace, protoze na iOS nema vubec nic na praci. Vsechny ty „nove“ funkce umi ios v zakladu.

  • Taky mě napadlo, jestli má něco takového vůbec pro iOS smysl. Co se týče škodlivého kódu, z Apple AppStore se jedná o max jednotky aplikací, přes síto certifikace prakticky nic neprojde. To na Google Play se jedná o desítky tisíc, tam je situace diametrálně odlišná a použití podobného ochranného SW je pro mnohé na zváženou.

  • marcoama (neregistrovaný)

   pane UNI, jistě nám tady vyjmenujeme alespoň 50 škodlivých aplikací GP, když víte o desítkách tisíc, že ano.

  • U Androidu skoro nutnost,jelikoz oficialni Market stale obsahuje hromadu skodliveho kodu.Otazkou je jestli jeste zpomalovat jiz tak zasekany Android timto antivirem..

 2. marcoama (neregistrovaný)

  pane UNI, jistě nám tady vyjmenujeme alespoň 50 škodlivých aplikací GP, když víte o desítkách tisíc, že ano

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).