Domů » Bleskovky » Nokia Treasure Tag Mini: Chytrý hlídač klíčů v ještě menším těle

Nokia Treasure Tag Mini: Chytrý hlídač klíčů v ještě menším těle

Na oficiálním webu Nokie (zatím jí tak ještě budeme říkat) se v tichosti objevil nový kousek zajímavého příslušenství. O chytrém přívěšku Treasure Tag, který má ve spolupráci s aplikací pro Windows Phone ochránit vaše klíče a jiné cennosti před ztrátou nebo odcizením, jsme už psali v minulosti. Novinka s přídomkem Mini se touto funkcí chlubí také, ve vaší kapse ale zabere o něco méně místa.

 

Nokia Treasure Tag Mini WS-10, jak zní oficiální název nového doplňku, na první pohled vypadá stejně jako původní WS-2. Svědčí o tom i podobné rozměry 30 × 30 milimetrů. Mini je ale tenčí (5,8 vs. 10 mm) a také o více než polovinu lehčí (6,2 vs 13 gramů).

Menší hmotnost a rozměry si ale vybraly svou daň. Mini nedisponuje technologií NFC, párování se smartphonem tedy bude probíhat klasicky skrze Bluetooth. Chybí také vestavěný alarm, takže při oddálení obou přístrojů budete upozorněni pouze notifikací v telefonu. Menší je kapacita vyměnitelné baterie, která ale i díky úbytku funkcí dokáže nový Treasure Tag udržet při životě po stále přijatelnou dobu až čtyř měsíců.

Výrobce zatím neuvádí doporučenou cenu ani plánovanou dostupnost. WS-10 by ale měl být znatelně levnější než jeho starší bráška, za kterého v místních e-shopech zaplatíte zhruba pětistovku.

Miroslav Havlíček

5 komentářů

 1. Jenom pro upozornění pro nedočkavce: pokud máte WP 8.1 DP, nebudete moct Treasure Tag používat, dokud nepřijde update firmwaru od Nokie (Cyan). Na oficiálních WP 8.0 samozřejmě funguje.

 2. panXtau (neregistrovaný)

  A proc by to nemelo jit? Pokud mel nekdo Black fw na Nokii s WP8 a mel tedy BT 4.0 s low energy profilem, tak ho ma samozrejme i na WP8.1 preview. Pouzivam miCoach stride sensor a HRM, oboji se paruje pres BT 4.0 jako treasure tag a zadny problem nemam.

  • Na WP 8.1 DP si aplikaci ze storu netáhneš, podmínkou je update Nokia Cyan. Je to tam jasně napsaný.

  • panxtau (neregistrovaný)

   To je mozne, ale pokud mas WP8.1 preview mas i dev account a pak muzes instalovat z webu stazeny XAP. Takze zadny problem v tom nevidim. Jinak ja treasure tag mam jeste pred upgradem a spustit ji mohu i ted na WP 8.1.

  • panxtau: Nepiš hlouposti. Z webu možná, ze Storu ale nikoli!

   Pokud si stáhneš ze Storu XAP, tak si při instalaci kontroluje, zda je možné ho na to konkrétní zařízení nainstalovat.

   Jiným způsobem XAP ze Storu nainstalovat nejde.

   Že jde spustit je možné, ale když ji odinstaluješ, tak ji znovu nenainstaluješ.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).