Domů » Bleskovky » Nokia se vrací na spotřebitelský trh: Kupuje výrobce zdravotních hraček Withings

Nokia se vrací na spotřebitelský trh: Kupuje výrobce zdravotních hraček Withings

Na konci letošního roku bychom se měli dozvědět, jak to bude s návratem Nokie mezi „výrobce“ mobilních telefonů. Slovo výrobce jsme dali do uvozovek, neboť Nokia již nemá žádné výrobní kapacity a případnou výrobu by musela přenechat třetím (pravděpodobně čínským) stranám. To, že se Nokia bude chtít vrátit na spotřebitelský trh s koncovými zařízeními, naznačuje i dnes oznámená akvizice francouzské společnosti Withings.

withings

Pokud příslušné orgány nákup schválí, měla by Nokia ve třetím kvartále převzít kontrolu nad návrhem a výrobou chytrých zdravotních produktů, jako jsou fitness trackery, hodinky, teploměry, váhy apod. Nokia chce touto akvizicí, jejíž hodnota je údajně stanovena na 170 milionů EUR, posílit svoji pozici na trhu se zařízeními internetu věcí a digitálního zdraví, který se má podle vedení Nokie v následujících letech významně rozšiřovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments