Sledujte nás na YouTube

Vzájemná dohoda: Nokia prodloužila patentové ujednání se Samsungem o dalších 5 let

Nokia včera oficiálně oznámila prodloužení stávající licenční dohody se společností Samsung. Ta v současnosti využívá řadu patentů držených finským výrobcem a díky nové smlouvě tak bude moci činit ještě dalších pět let, počínaje 1. lednem 2014.

Nokia za pronájem svých patentů získá zatím neurčenou částku, o jejíž výši budou obě společnosti jednat v rozhodčím řízení. Konečný verdikt by měl podle očekávání padnout v průběhu roku 2015.

Zástupci Nokie dále uvedli, že firma zůstává lídrem v držení důležitých patentů v oblasti mobilních technologií. Ty budou spolu s dalšími investicemi do inovací po nadcházejícím velkém obchodu s Microsoftem, který odkoupí převážnou část divize Devices & Services, významnou součástí jejích příjmů.

Miroslav Havlíček

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *