Domů » Bleskovky » Nokia pracuje na chytrých hodinkách s eSIM. Běžet mají na platformě Wear OS

Nokia pracuje na chytrých hodinkách s eSIM. Běžet mají na platformě Wear OS

Finská společnost HMD Global se připravuje na veletrh MWC, kam přiveze hned několik smartphonů od low-endu po vyšší střední třídu, a k nim údajně přihodí ještě i telefon z nové edice Original Series. To však údajně stále ještě není všechno, nyní se objevily první spekulace, že bychom se od HMD mohli dočkat i prvních chytrých hodinek Nokia poháněných platformou Wear OS.

Pokud se tyto spekulace potvrdí, můžeme se těšit na dvojí provedení – dražší varianta má disponovat vestavěnou eSIM, levnější se pak bude spoléhat na informace ze spárovaného telefonu; nebude však ochuzena o vestavěnou GPS. HMD má údajně v plánu své hodinky prodávat v Evropě, USA a vybraných asijských státech.

Jsme zvědaví, zda si HMD bude chtít skutečně ukousnout svůj kus hodinkového koláče před tím, než jej celý sní Apple.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. HMD se opravdu snaží. Doposud mám jen jejich telefony. Podpora je skvělá.

  2. Kdy uz konecne budou nejake WearOS hodinky se Snapdragonem 3300?!?!
    Idealne kdyby mely obdelnikovy a ne kulaty displej (nekomu se kulatej mozna libi, ale prakticke to neni) a to pokud mozno zcela bez ramecku (co nejvetsi zobrazovaci plocha).
    WiFi, nejnovejsi verze BT, NFC, GPS, LTE, mereni tepu (a idealne i EKG ci tlak).

    Ted mam jednickove Huawei Watch. Uz fakt hodne dlouho. Ale bohuzel neni za co vymenit, protoze soucasne modely jsou lepsi jen o par kousku, nijak zasadne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).