Domů » Bleskovky » Nokia odstranila možnost skrýt výřez u modelu 6.1 Plus. Následně ale otočila

Nokia odstranila možnost skrýt výřez u modelu 6.1 Plus. Následně ale otočila

Malou kauzu, která se týká jednoho z nejkontroverznějších designových řešení letošního roku, si prožil výrobce smartphonů Nokia, finská společnost HMD Global. U modelu Nokia 6.1 Plus se totiž nachází populární výřez v horní části displeje, který je velkým trendem letošního roku.

V nové Nokii nicméně spolu se srpnovým updatem zmizela ze systému možnost softwarově skrýt kontroverzní výřez, která není běžnou součástí Androidu z programu One. Na fórech HMD Global se objevila diskuse na toto téma, kde se jeden z moderátorů vyjádřil v tom smyslu, že tato možnost byla odstraněna na příkaz Googlu, patrně proto, že se jedná o příliš velký zásah do Androidu One.

Situace vzbudila bouřlivé reakce uživatelů. HMD Global na vzniklý stav reagovalo velmi rychle a možnost skrýt výřez vrátilo do systému. Pokud skutečně z Nokií tato možnost byla odstraněna direktivou z Googlu, tak zůstává otázka, jak to že se nyní tak rychle vrací. Každopádně s uzavřením této kauzy vyvstala další otázka, jak moc mohou výrobci zasahovat do Androidu One.

Hardwarové parametry Nokia 6.1 Plus
Systém: Android 8.1
Rozměry: 147,2 x 71 x 8,6 mm, Hmotnost: 151 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 636, octa-core, 8x 1,8 GHz
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 5,8", Full HD+, 1080 × 2280 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 16 Mpx, f/2.0
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3060 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments