Nokia Asha 210 představena: QWERTY klávesnice a tlačítko pro WhatsApp

Nokia dnes podle očekávání představila další model řady Asha, který bude cílit především na nenáročné uživatelé, kteří chtějí být neustále ve spojení s přáteli. Asha 210 bude k dispozici ve variantách s jednou nebo dvěma SIM kartami. Jedná se také o vůbec první telefon na světě, který je vybavený samostatným tlačítkem pro aplikaci WhatsApp, tak doufejme, že se právě kvůli tomu Asha 210 nestane trnem v oku u operátorů. 

 
Nokia Asha 210 bude lákat na velmi nízkou cenu, veselé barvy, QWERTY klávesnici a WhatsApp tlačítko

Velkým lákadlem bude hardwarová QWERTY klávesnice, kterou využijí především sociálně aktivní uživatelé, pro které je e-mail, WhatsApp, Facebook a Twitter každodenním chlebem.

   

Vzhledem k tomu, že se jedná o low-end telefon, nepřekvapí nikoho přítomnost jen 2Mpx fotoaparátu. Pro přístup na internet můžete kromě datových přenosů využít také WiFi, pro tyto potřeby je k dispozici vestavěný Xpress Browser, který využívá cloudové technologie společnosti Nokia k tomu, aby snížil objem přenášených dat až o 90 procent. 

Klíčové vlastnosti levné Ashy 210

  • Integrace telefonního seznamu se sociálními sítěmi s možností spustit WhatsApp přímo z karty kontaktu v telefonním seznamu
  • Předinstalovaná aplikace YouTube pro přímý videostreaming
  • Notifikační lišta pro chat umožňující uživatelům neustálý přístup k novým konverzacím
  • Modely s jednou SIM a dvěma SIM kartami
  • Ovládací tlačítko pro zapínání/vypínání Wi-Fi
  • Pro Nokii již typická dlouhá výdrž baterií: až 46 dní u modelu s jednou SIM a až 24 dní u modelu pro dvě SIM karty 

Nokia Asha 210 bude ve žluté, azurové, černé, purpurové a bílé barvě. Předpokládaná prodejní cena se bude pohybovat okolo 72 USD (zhruba 1 799 Kč včetně DPH) a telefon se na trhu objeví v druhém čtvrtletí roku 2013.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku