Cena:

Nokia 9 s pohádkovými parametry: S835, 22Mpx, IP68 a QHD displej

Znovuzrozená značka Nokia, kterou vlastní finská společnost HMD Global, už stihla představit tři skvěle vyhlížející smartphony Nokia“ >

Nepřehlédněte

Nokia“>Nokia 6, 5 a 3 oficiálně: legendární značka se zatím drží při zemi

3, 5 a 6, které lákají na sympatickou cenu, odpovídající hardwarovou výbavu a nejnovější verzi systému Android.

Často spekulovaná je také Nokia 9. Ta by měla stát na samém vrcholu portfolia a pod kapotou bychom měli nalézt skutečně špičkový hardware. Hnacím motorem by se měl stát čip Snapdragon 835 od Qualcommu s GPU Adreno 540, který doplní 6 GB RAM a 64 či 128GB interní úložiště. Chybět nebude ani čtečka otisků prstů či skener oční duhovky.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Na zadní straně najdeme duální 22Mpx fotoaparát s puncem značky Zeiss, který doplní 12megapixelová selfie kamera na přední straně. O zobrazování se má údajně starat 5,5″ OLED displej s Quad HD rozlišením, přísun energie zajistí 3800mAh akumulátor. Telefon by se díky stupni krytí IP68 neměl bát ani vody či prachu, a pochopitelně poběží na nejnovějším Androidu 7.1.

Tip: Předběžné parametry Nokie 9 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.


Nepřehlédněte

Nokia 6, 5 a 3 oficiálně: legendární značka se zatím drží při zemi

A to ještě není vše. Podle posledních spekulací má být Nokia 9 vybavena technologií OZO audio, která má do připojených sluchátek zajistit špičkový zvuk s prostorovým efektem. OZO audio také umí nahrávat prostorový zvuk, což zní velice lákavě.

OZO Audio Demonstration: Hear and Feel the Difference

Uvidíme tedy, s čím Nokia 9 v reálu přijde. Pokud by se tyto parametry potvrdily, šlo by o skvěle vybavený smartphone, který by konkurenčním modelům dokázal slušně zatopit.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.