Domů » Bleskovky » Nokia se vrhá do virtuální reality: Představila 360° kameru OZO

Nokia se vrhá do virtuální reality: Představila 360° kameru OZO

Divize Nokia Technologies rozeslala v minulém týdnu pozvánky na tiskovou konferenci konající se v Los Angeles, přičemž se objevily první spekulace, že dojde k představení zařízení, které má něco společného s virtuální realitou. Tyto spekulace se dnes potvrdily, Nokia představila kameru, která dokáže snímat obraz v úhlu 360°. Ta pak využijí majitelé náhlavních souprav pro virtuální realitu.

  

Kamera se jmenuje OZO a má tvar koule, na jejímž povrchu se nachází několik čoček samostatných kamer a také osm mikrofonů.

   

Při natáčení je možné rovnou sledovat výsledek v reálném čase za pomoci soupravy pro virtuální realitu, výsledek je možné takřka okamžitě přehrát, byť v nižším rozlišení než je pak samotný výsledek, neboť zpracování takového množství dat trvá nějaký čas.

Introducing Nokia OZO: The new Virtual Reality Camera from Nokia

Nokia OZO je určena spíše do rukou profesionálních tvůrců obsahu, než pro běžné spotřebitele. Její cena zřejmě nebude nízká, ačkoliv Nokia ji neodhalila, stejně tak neznáme žádné technické specifikace. První kamery by se měly dostat do rukou zájemců někdy na podzim tohoto roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. obaval som sa ze predstavia nejaky dalsi ohavny VR headset pre spotrebny trh, toto mi dava z obchodneho hladiska ovela vecsi zmysel

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).