Domů » Bleskovky » Nokia 9 na dalším renderu: představena má být společně s Nokií 2

Nokia 9 na dalším renderu: představena má být společně s Nokií 2

Společnost HMD Global by již brzy měla představit low-endový smartphone Nokia 2, avšak zdá se, že tento telefon nebude při premiéře osamocen. Obvykle velmi dobře informovaný zdroj Roland Quandt v minulých dnech potvrdil, že kromě Nokie 2 v HMD pracují ještě na jiném telefonu.

Takto bude vypadat Nokia 2

Tato informace může souviset s výpisem z čínské certifikace, kde se objevil dosud neznámý smartphone s kódovým označením TA-1041 (2). Ten je vyráběn v továrnách společnosti FIH (dceřiná firma Foxconnu), která produkuje všechny smartphony Nokia.

Více informací bohužel certifikace neposkytuje, snad jen podporu rychlého dobíjení. To by znamenalo, že se jedná o telefon z vyšších pater portfolia, nejvíce se spekuluje o vlajkové Nokii 9, jejíž údajný render právě koluje internetem.

Pokud budeme tomuto obrázku věřit, můžeme se těšit na zařízení se zakřiveným displejem a stejně tak zakřivenými, patrně skleněnými zády. Telefon má mít tenčí rámečky než současná produkce HMD, kvůli čemuž má být přestěhována čtečka otisků prstů fotoaparátu na zadní stranu, kde najde svůj domov pod duálním fotoaparátem.

Oficiálně: HMD chystá telefon s větším displejem, než má Nokia 8

Marketingový ředitel HMD Global nedávno prozradil, že finská společnost připravuje smartphone s větším displejem, než má Nokia 8, zda jím bude právě spekulovaná Nokia 9, však zatím nevíme. Pravda by mohla vyjít najevo 5. října, což je datum zobrazené na uniklých renderech dosud nepředstavené Nokie 2.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Tak na tenhle stroj jsem opravdu zvědavý. Po designové stránce musím říct, že celkem pecka….kromě čtečky otisků zezadu…..nejvíc mě zajímaní parametry..nooo :-)

  2. a kam se poděl čistý android?

  3. Mna zaujima hlavne realna kvalita fotiek a nie pofiderny dxo mark.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).