Domů » Bleskovky » Nokia 8 v testu DxOMark zůstala velmi hluboko za očekáváním

Nokia 8 v testu DxOMark zůstala velmi hluboko za očekáváním

Telefony Nokia historicky patřily mezi nejlepší fotomobily, finská společnost do jejich vývoje investovala nemalé prostředky a pro tyto účely se spojila i s legendární značkou Carl Zeiss. Její logo najdeme i na posledním vlajkovém modelu Nokia 8 od firmy HMD Global, který má ambice na slavné fotomobily Nokia navázat. Jak se jí to povedlo, nyní odhalují redaktoři specializovaného fotoserveru DxOMark.

Hned z počátku je nutné podotknout, že návrat mezi špičku se zdaleka nekoná, redaktoři nenechali na Nokii 8 nit suchou a se skóre 68 ji zařadili mezi výrazně levnější modely Gionee S10L a Lava Z2Z; současné konkurenční vlajkové telefony se přitom pohybují někde mezi 90 a 100 body. Nokia 8 sice u fotografií vynikla dobrou expozicí, dobrým vyvážení bílé a slušným dynamickým rozsahem, vaz jí ale zlomila nízká úroveň detailů ve všech podmínkách, expoziční nestálost ve scénách s vysokým kontrastem, vysokou hladinou šumu za všech podmínek a nízkými možnostmi zvětšení.

I s těmito nedostatky by Nokia 8 získala v testu 72 bodů, bohužel ještě hůře dopadlo natáčení videa. Telefon při něm ztrácel body kvůli nízké úrovni detailů, špatnému autofokusu za slabého osvětlení, nestálé expozici, silnému zbytkovému pohybu a deformaci obrazu a omezenému dynamickému rozsahu. Celý test s ukázkovými fotografiemi si můžete projít na stránkách DxOMark. Nezbývá než doufat, že chystaná Nokia 9 si v oblasti fotoaparátu výrazně polepší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments