Domů » Bleskovky » Nokia 8 Sirocco: zaregistrovaná známka dává tušit příchod exkluzivního telefonu

Nokia 8 Sirocco: zaregistrovaná známka dává tušit příchod exkluzivního telefonu

Společnost HMD Global se zřejmě naladila na retro vlnu a registruje na své jméno legendární značky, které používala Nokia v éře „před Microsoftem“. Po značkách Xpress-On a Asha si zaregistrovala ochrannou známu na název Nokia 8 Sirocco.

Recenze Nokia 8: navrátí značku na výsluní?

Jméno nás vrací zpět do roku 2006, kdy Nokia představila vysouvací prémiový telefon Nokia 8800 Sirocco, pyšnící se prémiovými materiály jako ocel, safírové sklo a pravá kůže. Nokia si za tento telefon řekla o 30 tisíc korun, tudíž se dá očekávat, že chystaná Nokia 8 Sirocco také nebude levné zařízení.

Nokia 8800 Sirocco

Telefon je zaregistrován pod kódovým označením TA-1005, o němž se v minulosti spekulovalo, že patří k Nokii 9. Zařízení má být stejně jako klasická Nokia 8 postaveno na loňské čipové sadě Qualcomm Snapdragon 835, má však dostat nový OLED displej od LG a větší paměť. Duální fotoaparát v konfiguraci 12 + 13 Mpx a kapacita akumulátoru 3 250 mAh mají údajně zůstat nezměněny.

Je možné, že Nokia 8 Sirocco je právě oním úžasným zařízením, jehož premiéru produktový manažer HMD Juho Sarvikas přislíbil na chystaný barcelonský veletrhu MWC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).