Domů » Bleskovky » Nokia 8 se dočká vylepšené varianty. Do Evropy dorazí už za měsíc

Nokia 8 se dočká vylepšené varianty. Do Evropy dorazí už za měsíc

V redakci pro vás aktuálně testujeme vlajkový smartphone společnosti HMD Global, Nokii 8. Tento telefon byl představen v půlce srpna, zatím jej však na našem trhu neseženete, byť dostupnost byla přislíbena na tento měsíc. Pokud máte na Nokii 8 zálusk, možná se vyplatí počkat o něco déle – chystá se totiž ještě vybavenější varianta.

Základní verze Nokie 8 disponuje 4 GB RAM a 64GB úložištěm, americká certifikační autorita FCC však schválila model s 6 GB RAM a dvojnásobnou pamětí. Společnost HMD Global existenci vylepšené Nokie 8 potvrdila a uvedla, že je určena pro evropský trh. Prodávat se zde má začít 20. října v Německu a dalších evropských zemích za cenu 669 EUR (asi 17 500 korun, tedy zhruba o 2 tisíce víc, než stojí základní varianta). Telefon bude nabízen modré barvě, pravděpodobně dorazí už s nejnovějším Androidem 8.0 Oreo.

Nokia 8 oficiálně: kovové tělo, vysoký výkon a duální fotoaparát od Zeisse

Naši čtenáři se mezitím mohou těšit na první dojmy z testování základní varianty, následovat pak bude plnohodnotná recenze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).