Domů » Bleskovky » Nokia 8.2 v přípravě. Premiéra na MWC a rovnou s podporou 5G sítí

Nokia 8.2 v přípravě. Premiéra na MWC a rovnou s podporou 5G sítí

Společnosti HMD Global se příliš nedaří prosadit se v kategorii vlajkových smartphonů, neboť se jí zatím nepodařilo namíchat ten správný koktejl výbavy. Aktuální model Nokia 9 PureView lákal na pětičočkový fotoaparát, avšak fotografie z něj zaostávají za konkurencí a ani ostatní výbavou tento telefon neexceluje. Finská firma tak zkusí štěstí z mírně odlišného úhlu.

Nokia 8.2: podpora 5G za příjemnou cenu

Než se pokoušet vyrobit top model se vším všudy, zkusí překvapit telefonem vyšší střední třídy, který jako první v portfoliu výrobce nabídne podporu sítí 5G. Má se jednat o nástupce modelu Nokia 8.1, přičemž se spekuluje, že jeho premiéra se odehraje na příštím ročníku veletrhu MWC. Telefon bude údajně pohánět dosud nepředstavený čipset Qualcomm Snapdragon 735 a překvapivě bude k dispozici pouze jedna varianta – ta s podporou 5G.

nokia 8 2

Nokia 8.2 by měla dále dostat do vínku vysouvací selfie kamerku s rozlišením 32 Mpx, a hlavní fotoaparát s rozlišením 64 Mpx. Cena telefonu je odhadována na 500 USD (asi 11 600 korun bez DPH), což na telefon s podporou 5G nezní vůbec špatně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Ta Nokie už taky blbne oni vlastně žijí z toho že udělají to co už udělal někdo jiný :D jen z toho budou dělat něco neuvěřitelného :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).