Domů » Bleskovky » Nokia 6 se dočká menší sestřičky s 5,2″ displejem. Její parametry odhalil benchmark

Nokia 6 se dočká menší sestřičky s 5,2″ displejem. Její parametry odhalil benchmark

Společnost HMD Global Oy připravuje další smartphone Nokia se systémem Android, který by mohl být představen již příští měsíc na veletrhu MWC v Barceloně. Soudíme tak podle nového záznamu v benchmarku GFXBench, který odhaluje parametry dosud nepředstaveného smartphonu, označeného jako Nokia „Heart“.

nokia6

Bohužel telefon bude menší a slabší než je prozatímní prvotina novodobé mobilní éry finské značky, smartphone Nokia 6. Heart má dostat 5,2″ displej HD rozlišením, na němž poběží prostředí operačního systému Android 7.0 Nougat. Výkonovou stránku věci má obstarávat procesor Qualcomm Snapdragon 430 se 2 GB RAM za zády, pro potřeby uživatele pak bude připraveno 16 GB vnitřního prostoru. Ten může sloužit například k ukládání fotografií z 12Mpx zadního fotoaparátu, případně z 7Mpx čelní kamerky.

nokia-heart-android-01

Pokud od Nokie (resp. od HMD Global Oy) očekáváte nekompromisní vlajkovou loď, tento model to rozhodně nebude. To ale neznamená, že není v přípravách – na oficiální stránce Nokie na čínské síti Weibo se objevil dotaz, zda společnost chystá telefon s procesorem Snapdragon 835, přičemž v odpovědi stojí, že se takové zařízení opravdu chystá, ale vyžaduje ještě nějaký čas na přípravu.

caj

O smartphony Nokia je evidentně velký zájem, byť za jejich výrobou stojí čínská společnost FIH Mobile. První smartphone novodobé éry Nokie se začal minulý týden prodávat na webu JD.com, odkud všechny vystavené kusy (údajně jich bylo 10 tisíc) zmizely v prvních 60 vteřinách. Další bleskový prodej se má rozeběhnout tento čtvrtek, my jen doufáme, že se brzy usměje štěstí i na nás, a budeme si moci s novými Nokiemi pohrát i u nás v redakci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).