Domů » Bleskovky » Nokia 5 a 6 oficiálně dostávají Android Oreo. Novinky přidal Google i HMD

Nokia 5 a 6 oficiálně dostávají Android Oreo. Novinky přidal Google i HMD

Společnost HMD Global před nedávnem představila druhou generaci smartphonu Nokia 6, a přestože přišla na trh s Androidem 7.1 Nougat, dostala okamžitou aktualizaci na novější Oreo. Stejnou verzi systému nyní dostává i loňská Nokia 6 a také model Nokia 5.

Aktualizace pro Nokii 6 má velikost 1,6 GB a kromě novinek od Google přináší i několik změn od výrobce – vylepšené prostředí nastavení, vylepšenou práci s baterií spojenou s během aplikací na pozadí, a v neposlední řadě zlepšení obrazové kvality u fotografií pořizovaných ve zhoršených světelných podmínkách. Majitelé Nokie 5, u které update zabírá 1,8 GB, se zase mohou těšit na rychlejší startování systému.

Aktualizaci si mohou stáhnout majitelé čínské (TA-1000) i globální verze (TA-1003) Nokie 6, a globální verze Nokie 5 (TA-1021).

Recenze Nokia 6: průměrná výbava v prémiovém těle

Podle produktového manažera HMD Global Juho Sarvikase by brzy měla dočkat beta verze Andoridu Oreo i Nokia 3. Zatím nejlevnější model v portfoliu HMD, Nokia 2, si na Oreo ještě nějakou chvíli počká, neboť dostane až verzi 8.1, která je lépe optimalizovaná pro smartphony s 1 GB RAM. Dobrou zprávou nicméně je, že i takto levný telefon, se dočká nové verze systému.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Asus zenfone 3 obdržel aktualizaci včera , tak že taky dobrý

 2. Přiznám se, že jsem očekával malinko větší rychlost s vydáváním. Ale i tak je stále Nokia v adeptech na můj příští telefon, celkem se mi líbí 6 2018, pokud nevydají něco s displejem kolem 6″.

  • Také tak. Navíc jak současné generaci zařízli Treble taky nebyly zrovna body k dobru…

  • Uni, jake „take tak“? Vzdyt Android je zlo – to tady alespon v tvem podani cteme kazdy den, k0kutku. Jo, ty vlastne na nic drazsiho nemas, socko bazarova. A tahle Nokia bude stejne pro tebe moc draha. Mozna trak za dva roky z bazaru za trojku. To uz by mohlo klapnout, ne?

 3. Doplňte si do článku, že se to týká i Nokie 5.

 4. mám TA-1053-? nokia 5-a nic

 5. „Aktualizaci si mohou stáhnout majitelé čínské (TA-1000) i globální verze (TA-1003) Nokie 6, a globální verze Nokie 5 (TA-1021).“

  Verze TA-1003 (Nokia 6) není globální. Je to verze pro Hongkong a Tchajwan!

 6. Vlastním Nokii 6,TA-1021 a stále nic ???? nevíte,jak je to s vlnami ? Či už to jede i tu u nás ????

 7. Mám stejnou Nokii jako ty a taky nic.

 8. Tak tejden pryč a stále bez aktualizace, koukám hledám,ale žádné info,fakt by mně zajímalo kdy mi Češi se dočkáme Orea v Nokii 6 (TA-1021)

 9. A je to tady. Právě mě přišla aktualizace na Oreo.

 10. 15-tého a já stále nic :-( čekám dál…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).