Domů » Bleskovky » Nokia 5 a 6 oficiálně dostávají Android Oreo. Novinky přidal Google i HMD

Nokia 5 a 6 oficiálně dostávají Android Oreo. Novinky přidal Google i HMD

Společnost HMD Global před nedávnem představila druhou generaci smartphonu Nokia 6, a přestože přišla na trh s Androidem 7.1 Nougat, dostala okamžitou aktualizaci na novější Oreo. Stejnou verzi systému nyní dostává i loňská Nokia 6 a také model Nokia 5.

Aktualizace pro Nokii 6 má velikost 1,6 GB a kromě novinek od Google přináší i několik změn od výrobce – vylepšené prostředí nastavení, vylepšenou práci s baterií spojenou s během aplikací na pozadí, a v neposlední řadě zlepšení obrazové kvality u fotografií pořizovaných ve zhoršených světelných podmínkách. Majitelé Nokie 5, u které update zabírá 1,8 GB, se zase mohou těšit na rychlejší startování systému.

Aktualizaci si mohou stáhnout majitelé čínské (TA-1000) i globální verze (TA-1003) Nokie 6, a globální verze Nokie 5 (TA-1021).

Recenze Nokia 6: průměrná výbava v prémiovém těle

Podle produktového manažera HMD Global Juho Sarvikase by brzy měla dočkat beta verze Andoridu Oreo i Nokia 3. Zatím nejlevnější model v portfoliu HMD, Nokia 2, si na Oreo ještě nějakou chvíli počká, neboť dostane až verzi 8.1, která je lépe optimalizovaná pro smartphony s 1 GB RAM. Dobrou zprávou nicméně je, že i takto levný telefon, se dočká nové verze systému.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments