Domů » Bleskovky » Nokia 5 dostává Android Pie, Nokia 2 dostane Oreo s velkým háčkem

Nokia 5 dostává Android Pie, Nokia 2 dostane Oreo s velkým háčkem

Společnost HMD Global plní sliby – v tomto týdnu aktualizovala svůj dva roky starý smartphone Nokia 5 (recenze) na Android 9.0 Pie. Jedná se tak patrně o poslední velký update, kterého se tento telefon spadající do nižší střední třídy dočkal, i tak musíme HMD udělit palec nahoru – Nokia 5 začínala s Androidem Nougat, následně se dočkala Orea a nyní dostává Pie.

Nokia 2 dostane na výběr: rychlý nugát nebo pomalejší Oreo

Android Pie by měly postupně dostat všechny dosud představené Nokie, až tedy na jednu výjimku, kterou je Nokia 2. Ta sice rovněž přišla na trh v roce 2017, dosud se ale nedočkala ani aktualizace na Android 8.1 Oreo. Důvody nyní vysvětlil produktový manažer HMD Global Juho Sarvikas na Twitteru.

Nokia 2 je levný telefon s podprůměrnou hardwarovou výbavu, který disponuje pouze 1 GB RAM. Bohužel byl na trh poslán s běžným Androidem, neboť v době jeho uvedení ještě neexistoval odlehčený Android Go pro slabší telefony. Bohužel dodatečně systém na Android Go změnit nelze, a upgrade na Android Oreo způsobuje i přes důkladnou spolupráci s Googlem a Qualcommem mírné zpomalení.

HMD tak oficiálně Oreo pro Nokii 2 vydá, ale dá uživateli na výběr – buď zůstane na Nougatu a zachová si současný výkon, nebo u něj dojde ke zhoršení výkonu výměnou za nové funkce. Volbu druhé možnosti si budou moci majitelé Nokie 2 aktivovat na chystané speciální webové stránce.

Hardwarové parametry Nokia 2
Systém: Android 7.1
Rozměry: 143,5 x 71,3 x 9,3 mm, Hmotnost: bude upřesněno
Čipset: Qualcomm Snapdragon 212, quad-core, 4x 1,3 GHz
RAM: 1 GB, Interní paměť: 8 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 5", HD, 720 × 1280 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 5 Mpx
Bluetooth: 4.1, Wi-Fi: 802.11 b/g/n, NFC:
Konektor: microUSB
Baterie: 4100 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments