Domů » Bleskovky » Nokia 150 odhalena: první telefon nové éry finské značky

Nokia 150 odhalena: první telefon nové éry finské značky

Od představení posledních smartphonů s logem Nokia uplynuly dva roky, u „hloupých“ telefonů však zdánlivě k žádným „výpadkům“ nedošlo; Microsoft u nich totiž uplatňoval práva využívat finskou značku až do letošního roku, kdy tato práva prodal společnostem HMD Global Oy a FIH Mobile. Tento dvojlístek nelenil a dnes představil svůj první telefon Nokia, který vznikl zcela bez zapojení Microsoftu.

nokia150

Jmenuje Nokia 150 a jedná se o standardní telefon s tlačítky a malým 2,4″ displejem o rozlišení 320 × 240 pixelů. Ve výbavě telefonu najdeme VGA fotoaparát s LED bleskem, který lze využít jako svítilnu, a díky podpoře microSD karet je možné zařízení používat jako mp3 přehrávač.

Nokia 150 bude nabízena ve dvou verzích – s jedním či dvěma sloty na SIM. Telefon pohání známý firmware Nokia Series 30+ doplněný o několik her, např. Snake Xenzia nebo Nitro Racing od Gameloftu.

nokia-150

Nokia 150 má díky 1 020mAh baterii nabídnout výdrž až na 22 hodin hovoru či 31 dní strávených v pohotovostním režimu. O nabíjení baterie se stará microUSB, bezdrátové spojení obstarává Bluetooth 3.0. Tělo telefonu je vyrobeno z trvanlivého polykarbonátu bílé či černé barvy. Nokia 150 půjde do prodeje počátkem příštího roku za cenu startující na 25 EUR (asi 680 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. Series 30+ takže zase šmejd od MediaTeku

  2. Dobrý večer. No zrovna přemýšlím, jaký telefon koupit rodičům. Oběma se již jejich staré Nokie rozpadaj a už jsem přemýšlel, co je nahradí. Tohle je to pravý. Gerontofoun se mi nechce pro rodiče kupovat, protože mi to přijde divný, ale tohle je to pravý. A je to Nokia a oni měli vždy Nokie. Paráda. Snad každý měl Nokii. To, že bude pokračovat, mě hřeje u srdce.

    • Akorát že toto nemá moc společného s původním softwarem/firmware od Nokie. Je v tom Series 30+ což je bastl od Mediateku. Raději si Series 30+ někde vyzkoušej ať nejsi moc zklamaný.

    • Ja svojim rodičom som nakúpil Lime 550 a plná spokojnosť. 4 icony na ploche a je hotovo.

      • Dá se to vyřešit i s Androidem ;-) BIG Launcher od českého výrobce za 250 Kč a telefon může být i starší (podpora je od verze 2.1, ale tak předpokládám, že i v nejstarším funkčním telefonu bude aspoň 2.3ka).

  3. Proč proboha Series 30 a ta ubohá výbava, mám ještě doma 5310XM a i po šeti letech je to lepší telefon než tyhle nové krámy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).