Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Nintendo Switch dostává Android. Dokonce fungují i ovladače Joy Cons

Nintendo Switch dostává Android. Dokonce fungují i ovladače Joy Cons

Komunita soustředěná na XDA-Developers fóru je známá tím, že rozjíždí různé operační systémy na zařízeních, pro které nejsou určené. Posledním počinem je port systému Android na kapesní herní konzoli Nintendo Switch.

switch

Android i s exkluzivními hrami

Projekt je poměrně v pokročilé fázi vývoje a vyzkoušet si jej může s přiměřenou dávkou rizika každý, stačí postupovat podle návodu na těchto stránkách. ROM je postavená na systému LineageOS 15.1, jehož základ najdeme na Androidu 8.1 Oreo, systém se na konzoli chová jako na jakémkoliv jiném tabletu s Androidem. Díky tomu, že se jedná o větev systému asociovanou s NVIDIA Shield TV a procesory Tegra, rozjedete na konzoli i exkluzivní tituly jako Borderlands nebo Half-Life 2.

Chyb je poměrně hodně

Pochopitelně je nutné počítat s několika omezeními a nefunkčností některých součástí – baterie má krátkou výdrž a její nabíjení není nijak detekováno, nefunguje automatická rotace obrazovky, občas se odpojuje Wi-Fi, apod. Na druhou stranu fungují ovladače Joy Cons (jako Bluetooth příslušenství) v připojeném i odpojeném stavu, audio, hardwarová akcelerace i dokovací stanice, i když se po jejím připojení zhasne obrazovka konzole.

Nintendo Switch Lite 2

Kvůli chybám a riziku znefunkčnění konzole rozhodně nedoporučujeme se do instalace této ROM pouštět bez rozmyslu, pokud si však nedáte říci, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments