Domů » Bleskovky » Nintendo chystá brýle pro virtuální realitu. Budou mít podobu sloní hlavy či pušky

Nintendo chystá brýle pro virtuální realitu. Budou mít podobu sloní hlavy či pušky

Společnost Nintendo se rozhodla vstoupit do světa virtuální reality. Na klasický headset však rychle zapomeňte. Herní gigant totiž namísto očekávaného řešení vsází na sérii originálního kartonového příslušenství zvaného Labo ke konzoli Nintendo Switch. Brýle pro virtuální realitu si tak uživatelé budou muset poskládat sami.

Nintendo Switch Labo VR

Virtuální realita v podobě sloního chobotu

Po vzoru předchozích Labo setů si mohou zájemci vybrat hned z několika variant. Hlavní VR balíček se bude prodávat za 80 dolarů, tedy v přepočtu asi 1823 korun a obsáhne šest různých souprav k sestavení včetně klasických brýlí, pušky, fotoaparátu či slona (skutečně), stejně jako držáku na displej a jakési bezpečnostní čepice.

V prodeji bude také levnější varianta s brýlemi a puškou za 40 dolarů (asi 912 korun). Zbývající balíčky půjde dokoupit jednotlivě za 20 dolarů (456 korun) za kus. V soupravách se kromě kartonových komponent nachází také softwarový balíček, který zahrnuje hry, podrobné návody a „režim garáže“ určený k sestavování vlastních výtvorů z dílů Labo.

„Snažíme se hráčům přinést nevšední zážitek, který propojuje virtuální a skutečný svět,“ vysvětlil v oficiálním prohlášení prezident amerického Nintenda Doug Bowser. V prodeji se soupravy pro virtuální realitu objeví od 12. dubna.

 

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Tohle je super. Switch se skutečně Nintendu povedl, to jak je to celé promyšlené, od designu, přes marketing až po samotné funkce, prostě odladěnej skvělej produkt.

Doc. PhDr. Vítězslav Vaculík CSc
Anonym
Doc. PhDr. Vítězslav Vaculík CSc

No, pamatuji hodně.kdysi jsem svým detem kupoval východoněmecké a sovětské skládačky dalekohledu, fotoaparátu,kukaček a pod. Bývaly to plně funkční didaktické nesmysly a paralemploidy. Dalekohled stával cca 80 kaček. Turistická pomůcka desetkrát víc. O tu jsme se rvali s chotí. Mládež měla každý svůj…A tak šel čas…
A hle, zase jsme se dočkali.
Dětem koupíme kvalitu, ať se o ni poperou. A my, fotři a dědečkové si sestavime mašinky jeden každý sobě ….a hurá pařit!!!
Konečně nekdo myslí i na penzisty. Protože ti dnešní ťunťové by to nesložil ani za bioveggiehambáč. A ani za dva…

_qam_
Uživatel
_qam_

Na low res displej switche cpát ještě VR? No to bude pokoukáníčko!

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Tray1
Anonym
Tray1

A vše to začalo Nintendo Virtual Boy ?

xHeretic
Uživatel
xHeretic

Včera jsem si na Nintendo Virtual Boy zrovna hrál, v Muzeum Her u Vltavské ;)