Domů » Bleskovky » Na herní konzoli Nintendo Switch se podařilo rozjet Windows 10

Na herní konzoli Nintendo Switch se podařilo rozjet Windows 10

Když Microsoft představoval Windows 10, sliboval, že to bude univerzální systém pro všechny typy zařízení. To se Microsoftu úplně nepovedlo, naštěstí je tu ale komunita, která to dělá za něj.

Windows 10 pro ARMové počítače se v minulých týdnech podařilo rozjet na telefonech Microsoft Lumia 950 a 950 XL, a také na programovací základové desce Raspberry Pi. Nejnovějším počinem stejného týmu je zprovoznění „desítek“ na kapesní herní konzoli Nintendo Switch, byť zatím pouze ve formě instalačního dialogu zakončeného modrou obrazovkou smrti a recovery módem.

Nepochybujeme však, že vývojářský tým postupně přidá do kódu potřebné řádky, aby si s Windows 10 tato herní konzole poradila. Jak pravil Rudolf Hrušínský ml. ve filmu Knoflíkáři: „Nevím, k čemu to je, ale je to dobrý.“

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. no mozna je to dobre, ale není to k nicemu

  2. Co autor hulí za matroš?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).