Domů » Bleskovky » Na herní konzoli Nintendo Switch se podařilo rozjet Windows 10

Na herní konzoli Nintendo Switch se podařilo rozjet Windows 10

Když Microsoft představoval Windows 10, sliboval, že to bude univerzální systém pro všechny typy zařízení. To se Microsoftu úplně nepovedlo, naštěstí je tu ale komunita, která to dělá za něj.

Windows 10 pro ARMové počítače se v minulých týdnech podařilo rozjet na telefonech Microsoft Lumia 950 a 950 XL, a také na programovací základové desce Raspberry Pi. Nejnovějším počinem stejného týmu je zprovoznění „desítek“ na kapesní herní konzoli Nintendo Switch, byť zatím pouze ve formě instalačního dialogu zakončeného modrou obrazovkou smrti a recovery módem.


Nepochybujeme však, že vývojářský tým postupně přidá do kódu potřebné řádky, aby si s Windows 10 tato herní konzole poradila. Jak pravil Rudolf Hrušínský ml. ve filmu Knoflíkáři: „Nevím, k čemu to je, ale je to dobrý.“


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
aod
Anonym
aod

no mozna je to dobre, ale není to k nicemu

Ondřej
Anonym
Ondřej

A co třeba pobídka Microsoftu aby splnil to, co slíbil?

orgasmic
Uživatel
orgasmic

Co autor hulí za matroš?