Domů » Bleskovky » Nikde ani noha. Podívejte se na dechberoucí záběry vylidněné Dubaje

Nikde ani noha. Podívejte se na dechberoucí záběry vylidněné Dubaje

Svět stále zmítá epidemie koronaviru a velká část vyspělého světa se nachází v karanténě. New York se změnil k nepoznání, v Římě utichl ruch turistů i místních a ostatní světové metropole na tom nejsou jinak. Dubaj je jednou z oblíbených turistických destinací, kterou také postihlo omezení pohybu. Pohled na toto prázdné město bylo pro místního obyvatele jménem Bachira Mourkazel nevídanou situací, kterou se rozhodl zachytit prostřednictvím dronu.

Na krátkém videu jsou vidět prázdné silnice, chodníky i největší atrakce Dubaje. Bachir sám přidává komentář: „Nikdy bych nevěřil, že uvidím dálnice bez aut, obchodní centra bez lidí a atrakce bez turistů.“ Dodává, že to dokazuje dodržování pravidel o vycházení, která jsou v Dubaji zavedena, a město bude dříve či později zpátky v normálním stavu. V Dubaji například minulý týden kompletně zastavili metro, tramvaje i lodní dopravu.

Bachir je profesionální fotograf a kameraman, který se tímto videem výrazně zviditelnil. Záznam prázdného Dubaje získal jen na Instagramu zhruba čtvrt milionu zhlédnutí a celkový dosah bude s Facebookem mnohem větší.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

5 komentářů

  1. na jednu stranu je to hrozně hezké, na druhou stranu až skoro mrazivé.

    • Mám opačný názor a klidně do mě… Léta se tu nebudovala města, architektonické památky a vše okolo, aby teď byly prázdné a lidi nalezlí doma s hadrem přes ksicht. Souhlasím, že je třeba to současně stabilizovat, ale psát, že je hezký pohled na prázdné ulice mi přijde zcestné. Já bych tam radši teda viděl plné ulice bavících se lidí, než tohle.

    • qam: Naprosto souhlasim. Prochazet mesta bez zivota je proste o nicem. Je zajimavy to videt, ale hned to omrzi. Vlastne si jen dokola porad predstavujes, jak by to vypadalo, pokud by tu lide byly.

    • Naopak, to co teď vidíš je dechberoucí, protože teď máme unikátní možnost vidět, jak vypadají prázdné ulice velkoměst. Troufám si říct, že za náš život už nikdy nic podobného neuvidíme. Za chvilku se ulice zase naplní a vše se vrátí do původního stavu. Teď si ale můžeme vychutnat pohled na prázdné ulice.

  2. Tohle je spíš jak z postapokalyptického filmu. Záběry jsou sice zajímavé, ale spíš to až mrazí :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).