Domů » Bleskovky » Nikde ani noha. Podívejte se na dechberoucí záběry vylidněné Dubaje

Nikde ani noha. Podívejte se na dechberoucí záběry vylidněné Dubaje

Svět stále zmítá epidemie koronaviru a velká část vyspělého světa se nachází v karanténě. New York se změnil k nepoznání, v Římě utichl ruch turistů i místních a ostatní světové metropole na tom nejsou jinak. Dubaj je jednou z oblíbených turistických destinací, kterou také postihlo omezení pohybu. Pohled na toto prázdné město bylo pro místního obyvatele jménem Bachira Mourkazel nevídanou situací, kterou se rozhodl zachytit prostřednictvím dronu.

Na krátkém videu jsou vidět prázdné silnice, chodníky i největší atrakce Dubaje. Bachir sám přidává komentář: „Nikdy bych nevěřil, že uvidím dálnice bez aut, obchodní centra bez lidí a atrakce bez turistů.“ Dodává, že to dokazuje dodržování pravidel o vycházení, která jsou v Dubaji zavedena, a město bude dříve či později zpátky v normálním stavu. V Dubaji například minulý týden kompletně zastavili metro, tramvaje i lodní dopravu.

Bachir je profesionální fotograf a kameraman, který se tímto videem výrazně zviditelnil. Záznam prázdného Dubaje získal jen na Instagramu zhruba čtvrt milionu zhlédnutí a celkový dosah bude s Facebookem mnohem větší.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments