NFC může na iPhonu fungovat jako na ostatních telefonech, chce to ale jailbreak

S technologií NFC Apple u iPhonů velmi dlouho vyčkával, nakonec ji integroval do iPhonu 6 a 6 Plus, ovšem pouze polovičatě – podporovány jsou pouze platby Apple Pay, párování příslušenství či komunikace s ostatními iPhony možná není. Respektive možná je, ale nikoliv s požehnáním Apple.

Vývojář a „jailbreaker“ Elias Limneos přišel na to, jak NFC v iPhonu 6s přinutit komunikovat s ostatními zařízeními, ať už běžnými NFC štítky, kartami nebo RFID čtečkami. Jakékoliv přiblížení NFC zařízení je u iPhonu doprovázeno notifikací, která obsahuje identifikaci přiblíženého objektu. Limneos se však nechce spokojit pouze s tímto stavem a touží po tom data z NFC štítků číst, případně na ně zapisovat. Pokud by se to povedlo, mělo jít například s iPhonem odemykat dveře vybavené RFID nebo z pomocí NFC tagů nastavovat v iPhonu různé funkce.

Nedá se předpokládat, že by Apple NFC někdy v budoucnu sám odemkl, zejména z bezpečnostních důvodů. Pokud tedy chcete využívat NFC ve svém iPhonu větší měrou, budete muset provést na svém telefonu jailbreak. Autor slibuje zaslání svého „NFC odblokovače“ do obchodu Cydia.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku