Domů » Bleskovky » Nezodpovědný Ital ignoroval karanténu. Se svou dcerou vyrazil lovit pokémony

Nezodpovědný Ital ignoroval karanténu. Se svou dcerou vyrazil lovit pokémony

V Itálii platí od 9. března kvůli koronaviru celostátní karanténa, ne všichni však situaci považují za tak závažnou, a to dokonce ani přes to, že je k dnešnímu dni v zemi téměř 40 tisíc nakažených a více než čtyři tisíce mrtvých.

Jedním z hazardérů bohužel je i je 31letý muž z provincie Como, který byl přistižen při hraní populárního mobilního AR hitu Pokémon GO se svou dcerou. Zmíněná provincie na severu země byla přitom jedním z prvních center nákazy virem COVID-19 na starém kontinentě.

pokemon go
Pokémon Go, zdroj fotografie: Unsplash/David Grandmougin

Při zadržení muž policistům řekl, že měl dobrý důvod vyjít ven – musel prý „lovit pokémony“. S tím evidentní pokémonový fanatik pochopitelně nepochodil a připojil se ke zhruba 43 tisícům osob z celé země, proti kterým úřady kvůli porušení karantény vznesly obvinění.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

4 komentáře

  1. marastudna 50

    Chování těchto tupců opravdu nevyžaduje snad ani komentář.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).