Domů » Bleskovky » Nexus 6 mohl mít čtečku otisků prstů. Podívejte se na snímky vývojového prototypu

Nexus 6 mohl mít čtečku otisků prstů. Podívejte se na snímky vývojového prototypu

Na čínské sociální sítí Weibo se objevily fotografie vývojového prototypu smartphonu Nexus 6 (recenze), který byl vybavený čtečkou otisků prstů. Ta byla chytře ukryta přímo v zadním logu výrobce (Motorola). Ještě před oficiálním představením Nexusu 6 se hojně spekulovalo o tom, že se čtečky dočkáme; její absence tak pro mnohé byla velkým zklamáním.

V Motorole ale skutečně na variantě se čtečkou pracovali, nicméně ta nakonec pro produkci nebyla schválena a vše zůstalo jen ve fázi vývojového prototypu. Je také docela možné, že testeři nebyli s citlivostí a funkčností senzoru natolik spokojeni, aby rozhodli o jeho zařazení do finálního modelu.

 
Prototyp Nexusu 6 se čtečkou otisků prstů integrovanou v zadním logu výrobce


V produkční verzi Nexusu 6 se nakonec čtečka otisků prstů neobjevila

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).