Sledujte nás na YouTube

Nexus 6 mohl mít čtečku otisků prstů. Podívejte se na snímky vývojového prototypu

Na čínské sociální sítí Weibo se objevily fotografie vývojového prototypu smartphonu Nexus 6 (recenze), který byl vybavený čtečkou otisků prstů. Ta byla chytře ukryta přímo v zadním logu výrobce (Motorola). Ještě před oficiálním představením Nexusu 6 se hojně spekulovalo o tom, že se čtečky dočkáme; její absence tak pro mnohé byla velkým zklamáním.

V Motorole ale skutečně na variantě se čtečkou pracovali, nicméně ta nakonec pro produkci nebyla schválena a vše zůstalo jen ve fázi vývojového prototypu. Je také docela možné, že testeři nebyli s citlivostí a funkčností senzoru natolik spokojeni, aby rozhodli o jeho zařazení do finálního modelu.

 
Prototyp Nexusu 6 se čtečkou otisků prstů integrovanou v zadním logu výrobce


V produkční verzi Nexusu 6 se nakonec čtečka otisků prstů neobjevila

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *