Sledujte nás na YouTube

Nexus 6 poprvé naživo: Bohužel prozatím v ochranném krytu

O parametrech chystaného Nexusu 6, který pro Google vyrábí Motorola, se ví již takřka vše, do skládačky nám tak chybí posledních pár dílů – finální vzhled, datum představení a cena telefonu. Design má podle posledních spekulací vycházet z nedávno představeného telefonu Moto X, což potvrzují i údajně první dva živé snímky chystaného Nexusu.

  

I když je telefon ukryt v ochranném pouzdře, jsou k vidění jeho některé designové prvky. Rohy telefonu budou mít poměrně velký rádius zaoblení, na pravé straně se bude nacházet kolébkové tlačítko pro změnu hlasitosti a tlačítko pro odemknutí a zamknutí telefonu. Nad i pod displejem se nachází poměrně široké mřížky reproduktorů, telefon však stejně jako Moto X nebude obsahovat senzorové klávesy pod displejem.

  

Nexus 6 má mít úhlopříčku displeje 5,92″ a měl by být představen již zanedlouho spolu s 8,9″ tabletem Nexus 9 od HTC. Spekuluje se o datu 16. října, obě zařízení bude pohánět nejnovější verze systému Android „L“  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. mar-tin (neregistrovaný)

    Pochybuji, že u nás půjde vůbec koupit, když tady Motorola nemá ofiko zastoupení….

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *