Nevšední skládačka na obzoru? Xiaomi má patent na telefon s odnímatelným displejem

xiaomi mi mix fold

Společnost Xiaomi je známá množstvím všemožných patentových přihlášek, z nichž mnohé nikdy nedospějí do komerční fáze. Jeden z nejnovějších patentů, který výrobce nedávno získal v domovské Číně, však přinejmenším nabízí zajímavý pohled na možnou budoucnost chytrých telefonů. Jedná se o inovativní zařízení s ohebným displejem, který lze oddělit od těla smartphonu. Ve stavu, kdy jsou oba díly spojeny, pak flexibilní obrazovka obepíná a zakrývá tělo smartphonu.

xioami patent foldable phone detachable diplay

Zobrazovací panel by tedy mělo být možné po odpojení od těla smartphonu plně rozložit. Displej lze přitom používat i po odpojení díky bezdrátovému přenosu dat. Z toho také vyplývá, že samotná obrazovka by měla být schopna základních výpočetních operací a rovněž obsahovat separátní baterii.google pixel watchNepřehlédněte

Pixel Watch na nových fotografiích. Známe jejich předběžnou cenu

Bližší podrobnosti o experimentálním zařízení však v současné době neznáme. Stále se jedná pouze o patent, který se nikdy nemusí zhmotnit ani v prototyp. Rozhodně to totiž není poprvé, co si čínský výrobce patentoval neotřelé designové řešení zejména z právních důvodů pro případ eventuálního budoucího použití.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku