Pixel Watch na nových fotografiích. Známe jejich předběžnou cenu

google pixel watch

Zatímco platforma Wear OS (dříve Android Wear) je s námi už osm let, Google dosud nepředstavil žádné referenční hodinky vlastní značky, na nichž by prezentoval všechny její výhody. Naštěstí se evidentně blýská na lepší časy – o chystaných Pixel Watch se hovoří čím dál častěji, na internetu se dokonce objevily jejich první fotografie naznačující brzké uvedení.

Pixel Watch zapózovaly s nasazeným řemínkem

První sada fotografií z minulého týdne odhalovala pouze pouzdro hodinek, nyní se k nám dostávají nové snímky, na nichž jsou vidět i s nasazeným řemínkem. Jedná se o stejný kus, který byl v minulém týdnu nalezen v jedné chicagské restauraci.

K hodinkám lze (obtížně) připojit klasický řemínek s délkou osičky 20 mm. Podle jejich nálezce se na ruce nosí pohodlněji než Samsung Galaxy Watch, neboť jsou pocitově velice tenké. Pochválena byla i jejich korunka, která je navržena tak, aby se při ohnutí ruky nezařezávala do zápěstí. Jelikož k hodinkám nebyla přiložena žádná nabíječka, nemůže bohužel autor fotografií vyzkoušet jejich funkčnost.

Naštěstí zřejmě na uvedení na trh budeme čekat jen několik týdnů. Prozradila to i certifikace Bluetooth, ve které se Pixel Watch objevily rovnou pod třemi různými kódovými označeními – GWT9R, GBZ4S a GQF4C. Jaké mezi nimi budou rozdíly, v tuto chvíli nevíme.

Pixel Watch

Zato však tušíme, jaká bude jejich prodejní cena. Prozradil ji informátor Yogesh Brar, podle nějž mají Pixel Watch stát něco mezi 300–400 USD (asi 7,5–11,5 tisíce korun s DPH). To je podobné rozpětí, ve kterém se pohybují Samsung Galaxy Watch 4 Classic. Oproti nim bohužel s Pixel Watch na našem trhu nepočítáme, byť Google může překvapit. Premiéra Pixel Watch by se mohla odehrát už za dva týdny v rámci vývojářské konference Google I/O.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku