Domů » Bleskovky » Netflix prý chystá herní streamovací platformu. Přetáhl k sobě manažera z EA

Netflix prý chystá herní streamovací platformu. Přetáhl k sobě manažera z EA

Herní streamovací platformy rostou jako houby po dešti. Po Googlu a jeho Stadii, službě Facebook Gaming, Nvidii GeForce Now nebo populárním Xbox Cloud Gaming od Microsoftu přichází na scénu další hráč. Vytvořit svůj „herní Netflix“ se nechystá nikdo jiný než právě samotný Netflix.

Netflix and games Streaming gian
Netflix se údajně chystá vrhnout do streamování her

Spekulace přiživuje fakt, že Netflix otevřel mnoho pracovních pozic týkajících se her. Zároveň zaměstnal Mikea Verdu, jenž dříve pracoval na vysoké manažerské pozici pro Electronic Arts. Podílel se mimo jiné na mobilních titulech ze sérií The Sims, Plants vs. Zombies a Star Wars, přičemž má za sebou také tři roky ve firmě Zynga, tvůrci Farmville. Není tedy těžké odhadnout, jakým směrem se Netflix bude chtít na poli her vydat.

netflix mollie sivaram unsplash
Prozatím nevíme, jak bude streamovací služba vypadat (Zdroj: Mollie Sivaram/Unsplash)

Je také možné, že Netflix vsadí na hybridní model, kdy nabídne možnost streamovat hry z ostatních platforem, přičemž v rámci předplatného dá hráčům k dispozici také tituly z vlastní produkce. Prozatím nevíme, jak bude spekulovaná platforma streamování her od Netflixu vypadat, kolik bude stát ani jaká bude její dostupnost.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).