Domů » Bleskovky » Netatmo vs. Apple HomeKit, Google Assistant & Amazon Alexa: jak je to s kompatibilitou?

Netatmo vs. Apple HomeKit, Google Assistant & Amazon Alexa: jak je to s kompatibilitou?

V segmentu chytrých domácností se ustálily tři ekosystémy kolem velkých firem: Apple, Amazon a Google. Ty se neustále předhánějí, čí ekosystém podporuje více zařízení.

netatmo smart home
Ilustrační obrázek

Výrobky společnosti Netatmo patří mezi špičku chytré domácnosti, což jsme si na vlastní kůži mohli vyzkoušet třeba u meteostanice, detektoru kouře, termostatických hlavic, bezpečnostního systému či měřiče mikroklimatu domácnosti. Jednu nevýhodu ale měli všechny výrobky Netatmo společnou: naplno šly využít pouze v rámci HomeKitu.

Nepřehlédněte – recenze chytré venkovní kamery Netatmo se sirénou: spolehlivá ochrana vašeho domu

To už je naštěstí minulostí. Francouzská společnost se před nedávnem rozhodla naučit své produkty spolupracovat také s Assistantem (Home) od Googlu a Alexou z dílny Amazonu. Většina produktů již s ostatními systémy spolupracuje, které to konkrétně jsou se dozvíte z následující tabulky.

 

Produkt Apple HomeKit Google Home Amazon Alexa
Inteligentní bezpečnostní systém s kamerou ano ano ano
Inteligentní interiérová kamera ano ano ano
Inteligentní venkovní kamera ano ano ano
Inteligentní venkovní kamera se sirénou ano ano ano
Senzory na okna a dveře ne ne ne
Inteligentní detektor kouře ano ne ne
Inteligentní termostat ano ano ano
Inteligentní termostatické hlavice ano ano ano
Inteligentní meteostanice ano ne ano
Inteligentní senzor kvality ovzduší v interiéru ano ne ne
Inteligentní video zvonek ano ne ne

Je škoda, že detektor kouře či senzor kvality ovzduší v interiéru je stále exkluzivní pro HomeKit, ale snad se brzo dočkáme podpory Assistanta a Alexy také v jeho případě.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Tak co tedy dokáže meteostanice s propojeným Google home??

    • Údaje o teplotě, Co2 atd., ale mnohem lepší je pro tohle používat origo Netatmo aplikaci, ta je 100x lepší jak Google Home. Tady se má Google fakt ještě hoodně co učit. Ta jejich appka vypadá jak Malování ve Windows 95.

  2. Je škoda, že thermostat – hlavice od Netatma si dokáží vzít z meteostanice stejné značky (!) pouze venkovní teplotu a ne teplotu vnitřní, pokud máte ve stejné místnosti – hlavici – čidlo od weatherstaion…..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).