Cena:

Nelichotivá statistika Uberu: 9 vražd, 58 mrtvých při nehodách a přes tři tisíce případů sexuálního obtěžování

uber1

Dopravní společnost Uber letos poprvé zveřejnila data týkající se bezpečnosti za rok 2018. Ačkoliv slovo „chlubit se“ nemusí být u devíti vražd, 58 obětí dopravních nehod a více než 3 000 případů sexuálního obtěžování to nejlépe zvolené, je nutné se na tyto statistiky podívat v kontextu celkových jízd.

uber icon

Těch totiž Uber za loňský rok zaznamenal 1,3 miliardy. Pokud sečteme zmíněné nahlášené incidenty a vydělíme je tímto číslem, vraždy, nehody a sexuální obtěžování bylo zaznamenáno pouze u 0,0002 % všech jízd. I přes to ředitel právního oddělení společnosti Tony West prohlásil, že jsou tato čísla nepříjemná a odrážejí stav lidské společnosti. Otázkou samozřejmě zůstává, kolik cestujících možnosti incident nahlásit nevyužije.

uber1

Bezpečnosti není nikdy dost

Z celkového počtu obětí sexuálního obtěžování bylo 92 % z řad cestujících, jež nahlásili znásilnění, u zbylých sexuálních útoků nahlásili polovinu cestující, polovinu samotní řidiči. U obětí dopravních nehod pak 40 % tvořili cestující či řidiči, 60 % pak tvořili účastníci třetí strany, tedy například chodci či cyklisté.

Zdroj: Mark Warner

Uber nadále posiluje jak kontrolu řidičů, které zaměstnává, tak i svůj bezpečnostní tým, jež aktuálně čítá 300 zaměstnanců. Příští rok pak společnost chystá zavedení kontaktní linky, a také sdílení informací o násilnících s dalšími firmami, které poskytují dopravní služby pro případ, že by řidiči chtěli po ukončení spolupráce s Uberem pracovat pro jinou společnost. Celou zprávu si pak v angličtině můžete přečíst zde.

Autor článku
David Preiss