Domů » Bleskovky » Některé Pixely mají nefunkční mikrofony, Google přiznává hardwarovou chybu

Některé Pixely mají nefunkční mikrofony, Google přiznává hardwarovou chybu

Smartphony Google Pixel a Pixel XL jsou bezesporu výborně vybavená zařízení, avšak i tyto telefony mojí své mouchy. Google v posledních měsících evidoval stále častější stížnosti na nefunkčnost systémového mikrofonu, ať už na úrovni aplikací, či na jeho kompletní nefunkčnost. Majitelé těchto postižených zařízení nemohou zaznamenávat zvuk (např. při nahrávání videa) a dokonce ani telefonovat.

google-pixel-9304-020

Bohužel jak potvrdil produktový manažer Google Brian Rakowski na fóru technické podpory, nejedná se o problém, který by šel opravit softwarovou aktualizací, ale o hardwarové potíže, které postihují zejména kusy z prvních sérií. Nefunkčnost mikrofonu má způsobovat tenká prasklina na základní desce, která přerušuje spojení s audiočipem; v některých případech dokonce může díky teplotním změnám a způsobu držení telefonu dojít k dočasné nápravě, problém se však může kdykoliv vrátit.

nexusae0_voice

Naštěstí se nemá jednat o plošnou chybu, postiženo má být údajně méně než 1 procento zařízení, Pixely zakoupené po lednu tohoto roku by měly být v pořádku již z výroby. Pokud však zrovna máte Pixel s tímto problémem, jediným řešením problému je v současné chvíli reklamace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. To začli koukám kopírovat už i Lumie, zejména 930 :-D

  2. Naštěstí se na tom plošném spoji nejedná o plošnou chybu:)

    • Problem muze nastat komukoliv, dulezita je reakce vyrobce. Nejmenovany konkurent by urcite vysvetloval, ze telefon se nesmi nosit v zadni kapse kalhot a nabidl slevu na bumper.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).