Některé Pixely mají nefunkční mikrofony, Google přiznává hardwarovou chybu

Smartphony Google Pixel a Pixel XL jsou bezesporu výborně vybavená zařízení, avšak i tyto telefony mojí své mouchy. Google v posledních měsících evidoval stále častější stížnosti na nefunkčnost systémového mikrofonu, ať už na úrovni aplikací, či na jeho kompletní nefunkčnost. Majitelé těchto postižených zařízení nemohou zaznamenávat zvuk (např. při nahrávání videa) a dokonce ani telefonovat.

Bohužel jak potvrdil produktový manažer Google Brian Rakowski na fóru technické podpory, nejedná se o problém, který by šel opravit softwarovou aktualizací, ale o hardwarové potíže, které postihují zejména kusy z prvních sérií. Nefunkčnost mikrofonu má způsobovat tenká prasklina na základní desce, která přerušuje spojení s audiočipem; v některých případech dokonce může díky teplotním změnám a způsobu držení telefonu dojít k dočasné nápravě, problém se však může kdykoliv vrátit.

nexusae0_voice

Naštěstí se nemá jednat o plošnou chybu, postiženo má být údajně méně než 1 procento zařízení, Pixely zakoupené po lednu tohoto roku by měly být v pořádku již z výroby. Pokud však zrovna máte Pixel s tímto problémem, jediným řešením problému je v současné chvíli reklamace.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku