Když dojde na inovace, není v nich Apple vždy první. Velmi často si firma z Cupertina vezme již existující technologii, mírně ji modifikuje a nasadí s velkou parádou do svých zařízení. Dobrým příkladem je chystané nasazení 120Hz displeje, které se údajně chystá pro iPhone 13 a které Apple okoukal od konkurence. Kde je naopak pionýrem, je zabezpečení, kterými iPhony a iPady disponují.

Technologie, která znepřístupní obsah na displeji
Ať už mluvíme o Touch ID, Face ID či propojení hardwaru a softwaru skrze Apple ID, bezpečnost je jednou z priorit Applu. Nový patent odhalil technologii, kterou chce kalifornský gigant posunout zabezpečení svých telefonů zase o kousek kupředu. Jde o „šifrování displeje“ závislé na pohledu, které je určeno pro každého, kdo chce na veřejnosti číst citlivé dokumenty ze svého zařízení.

Jistě vás napadlo, že filtry, které zabraňují sledování obrazovky od určitého úhlu, na trhu již existují. Na první pohled tak Apple nepřichází s žádnou novinkou. Filtr má mít nicméně softwarovou podobu, jejíž fungování bude závislé na Face ID. S pomocí inteligentního algoritmu by iPhone či iPad měl snadno poznat, zda a pod jakým úhlem se na displej díváte, a podle toho přizpůsobit zobrazovač tak, že od určitého sklonu bude displej působit jako velmi tmavý či rozmazaný.

O reálném nasazení toho prozatím nic moc nevíme. Apple o patent tohoto typu požádal v roce 2019, přičemž v březnu 2020 mu byl udělen americkým patentovým úřadem. Nebylo by nicméně žádným překvapením, kdyby Apple v blízké budoucnosti tento druh ochrany představil na některé ze svých konferencí.