Domů » Bleskovky » Samsung chystá dodávky komponent pro iPhone 13, týkají se 120Hz displeje

Samsung chystá dodávky komponent pro iPhone 13, týkají se 120Hz displeje

Představení iPhonu 13 se nezadržitelně blíží, což s sebou nese také chystání produkce a domlouvání jednotlivých dodavatelů. Korejský Samsung už pro Apple nedodává tolik komponent jako v minulosti, nicméně firma z Cupertina se na svého rivala stejně obrací s žádostí o výrobu některých součástí. Podle informací TheElec se Apple dohodl se Samsungem na dodávkách části displejů pro chystaný iPhone 13.

iphone 13 9to5mac
Odhadovaná podoba iPhonu 13

Tou částí jsou takzvané pevně-flexibilní desky plošných spojů, v angličtině známé pod zkratkou RFPCB. Ty propojují základní desku s OLED panelem a umožňují obnovovací frekvenci 120 Hz, kterou chce Apple nasadit v rámci ProMotion displeje do nejvybavenějších modelů iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Nižší modely se bohužel budou muset bez vysoké obnovovací frekvence obejít.

iPhone 13 notch
iPhone 13 by měl dostat také procesor A15 Bionic a menší výřez

Dle analytika Ming-chi Kua se Apple rovněž chystá nasadit displeje vyrobené technologií LTPO, což má příštímu iPhonu zaručit nižší odběr energie, který tak vykompenzuje vyšší obnovovací frekvenci.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

11 komentářů

 1. Krizkom po funuse. Ale aspon to od jesene zacne davat zmysel ☝

  • To se bohužel o tobě říct nedá :D

  • Tomas je duzakem toho, ze Slovak vznikl z o…….. opice hozene Madarem pres Dunaj.

  • Ajajaj. Frustrovane ofce totok.

  • TOMASSX1: No jedinou frustrovanou „ofci“ tu vidím, a jsi to ty. Ale s tím hledáním smyslu to bylo od Johnyho neskutečný dělo mezi voči, že máš vůbec tu drzost tu ještě pindat, a nelezeš někde kanálama :D

   Mimochodem, našel jsem, že slovo „ofce“ s f, které náš bača tak rád používá (asi má k ovcím sám zvláštní vztah) se používá mimo jiné také v severním Maďarsku. Ať si každý udělá tedy obrázek sám.

  • Mentalek: ty sa nauci najprv pouzivat google, lebo o madaroch a madarcine vies presne tolko ako tie tvoje priblble bomby medzi oci, ze si z toho az mimo 😂

  • TOMASSX1: To už jsou jenom takový tvoje trapný záškuby, radši zalez zpátky někam do toho kanálu a zpytuj svědomí, jestli máš potřebu se tu jednak sám takhle ztrapňovat a jestli neni lepší mlčet, když tě někdo takhle setře a nabombí ti jednu :D Je mi tě i celkem líto, ale jakože ne povrchně, ale lidsky a opravdu.

  • 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

 2. Samsung bude musiet vyhrabat zo skladu stare sablony na displej s vyrezom.

  • Závist je děsná, socko

  • A jeje, děti začaly chodit do školy a některé asi už dostávají první pětky, takže se musí vydávat za cizí na internetu, aby si tam vybily svoje frustrované ego. Dej si facku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).