Domů » Články » Neklesejte na mysli: 5 aplikací, se kterými se udržíte mentálně fit

Neklesejte na mysli: 5 aplikací, se kterými se udržíte mentálně fit

Zdraví, to není jen záležitost fyzická, ale také psychická. Obě tyto stránky jsou spolu propojeny, takže i životní styl plný zdravého jídla a cvičení může přijít vniveč, pokud nejste psychicky v pohodě. Chytré telefony mají na lidskou psychiku vliv povětšinou spíše negativní, nicméně s pomocí aplikací z nich můžeme snadno vytvořit nástroj, který nás po psychické stránce nabudí. Vybrali jsme 5 aplikací, které vám pomohou udržet se v dobré psychické kondici.

No Zero Days – nezlomitelný řetěz

Změna je život, jak praví známé moudro. Nicméně udržet změnu v chodu může být někdy složitější. Aplikace No Zero Days využívá pro vytvoření pozitivní změny takzvaný řetězec – když totiž s něčím začnete, může být pro váš mozek těžší se motivovat. Jakmile ale začněte vytvářet řetězec, kde vidíte, že každý den nějakou činnost opakujete, tak je čím dál tím těžší s touto činností přestat. Přece si kvůli lenosti nepokazíte svou šňůru ne?

No Zero Days
No Zero Days
Autor: Elliot Nash
Cena: zdarma
‎No Zero Days
‎No Zero Days
Autor: Elliot Nash
Cena: zdarma

Nao – náladový deníček

Vést si deníček je patrně nejlepší způsob, jak si lépe zapamatovat prožitky, utřídit myšlenky nebo se jen zlepšovat ve psaní. Na vedení psaného deníčku si ale spousta lidí nenajde čas, s čímž může pomoci aplikace Nao. Do ní si zaznamenáváte pocity, které v danou chvíli máte. Na výběr máte z pěti základních pocitů, takže se v nich neztratí ani muži. Svůj záznam můžete podpořit i nahrávkou, ale zajímavější je sociální aspekt. U každého záznamu si můžete zvolit, zda má být soukromý či veřejný. U veřejného vás pak mohou podpořit i jiní lidé, což občas není na škodu.

Empty your cup – pozitivní sdělení každý den

Ze zpráv se na nás často valí samé negativní zprávy a v životě to mnohdy nebývá o nic lepší. Pokud alespoň trochu ovládáte angličtinu, můžeme doporučit blog Empty Your Cup. Na něm naleznete spoustu nejen pozitivních, ale také inspirativních sdělení, která zklidní vaši mysl a pomůžou vám přenést se přes těžké období. A jestli nechcete využít moudrosti na internetu, můžete si nechat sdělení posílat do e-mailu, nebo si zakoupit plánované tištěné vydání.

empty your cup

Skills – hříčky na uklidnění mysli

Roztěkaná mysl je problém, se kterým si často nevíme rady. Její negativní efekt nás často ovlivňuje nejen v pracovním, ale také v osobním životě. K uklidnění mysli je dobré soustředit se například na jednoduché hříčky, kterých je aplikace Skills plná. Třináct malých her vám pomohou se lépe soustředit, odolávat stresu a celkově vylepšit vaše psychické zdraví. Za hrou stojí Dr. Martin Bohus, který je přední osobností ve výzkumu dialektické behaviorální terapie. Podle něj Skills pomáhá až 82 % hráčů.

Care Cards – kartičky plné pozitivní energie

Jste-li lapeni v krysím závodě, můžete snadno zapomenout na uspokojování svých potřeb. To může vést k psychickým potížím, které snadno přerostou v ty fyzické. Care Cards je webová stránka optimalizovaná pro telefony, která nabízí jednoduché tipy, co dělat, abyste si udrželi dobré psychické zdraví. Tipy jsou vesměs jednoduché – napište o sobě několik pozitivních věcí, odpovězte svému kamarádovi na zprávu nebo pusťte si písničku, která vás udělá šťastnými. Ačkoli jsou to tipy banální, občas potřebujeme popostrčit.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jméno
Anonym
Jméno
Offline

Mojich 5 aplikácii pre mentálnu fit pohodu

JetAudio+ – hudba
Reddit – zábava
YouTube – zábava
Telefón/SMS – priatelia, s ktorými sa nemôžem aktuálne stretnúť osobne
Runtastic/Addidas Running – beh

Carda
Anonym
Carda
Offline

To já těch aplikací mám méně:
AIMP player na MP3
YouTube na videa
Google Chrome na web

Toť vše abych se v práci nenudil zbytek obstará doma PC.

uni
Anonym
uni
Offline

Mne s mentalnim zdravim pomaha cteni webu, S dovolenim uvedu nejlepsi stranky: apple.com, smartmania,cz a bazos.cz

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1
Offline

😂😂😂👍

Milan
Anonym
Milan
Offline

Bože, proč bazoš?