Domů » Bleskovky » Největší ohebný displej ukázal na CES Intel. Jeho „tablet“ má úhlopříčku 17,3“

Největší ohebný displej ukázal na CES Intel. Jeho „tablet“ má úhlopříčku 17,3“

Veletrh CES přinesl několik zařízení využívajících ohebné displeje, málokteré však půjde do prodeje, vesměs se však jednalo pouze o technologické ukázky. Jednu takovou ukázal i Intel; jedná se o obří tablet nazvaný Horseshoe Bend, jehož ohebný displej se pyšní úhlopříčkou 17,3“.

intel horseshoe 4

Intel Horseshoe Bend: tablet s ohebným 17,3“ displejem

Intel si na své prototypu chce ověřit, jaké mají stroje tohoto typu možnosti, a zda budou mít nějaký přínos. Hardwarové specifikace si Intel nechává pod pokličkou, pouze víme, že v jeho útrobách má pracovat procesor Tiger Lake UP4. Pro tento typ počítačů připravuje Microsoft speciální systém Windows 10X, avšak ten stále není hotov, a tak na prezentovaném stroje běžela klasická Windows.

Intel's Horseshoe Bend concept hands-on at CES 2020

Oproti podobnému počítači ThinkPad X1 Fold má Horseshoe Bend působit luxusnějším dojmem, zejména díky metalickému povrchu na stranách, tenčímu profilu a štíhlejším rámečkům. Zařízení od Intelu má v sobě i integrovaný stojánek, aby jej bylo možné používat s externí klávesnicí jako počítač 2 v 1.

intel horseshoe 5

I když nelze předpokládat, že podobné přístroje v nejbližších letech vytlačí ze hry standardní notebooky, budou se výrobci hardwaru snažit prosazovat ohebné displeje v čím dál větší míře a hledat nové způsoby jejich využití.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Od Intelu bych nechtěl ani lžičku 😂

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).