Domů » Bleskovky » Nejste fanoušek horního výřezu na iPhone X? Aplikace Notcho jej „skryje“

Nejste fanoušek horního výřezu na iPhone X? Aplikace Notcho jej „skryje“

Identifikačním znamením nového iPhonu X je poměrně velký výřez v horní části displeje, který v sobě ukrývá plejádu senzorů pro Face ID & přední selfie kameru.

Ne každému se ale tato designová zvláštnostlíbít. Mezi odpůrce vykousnutého displeje zřejmě patří i vývojář aplikace Notcho, s jejíž pomocí můžete upravit vaše tapety tak, aby tento výřez opticky zmizel.

iPhone X: recenze

Tip: Podrobné parametry iPhonu X (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Aplikace využívá toho, že černé pixely na OLED displejích nesvítí, takže zcela splývají s vykousnutou částí. Jednoduše tak stačí horní část „zarovnat“ černou barvou a design telefonu se změní, dost možná k lepšímu. Kvůli omezením iOS ale můžete výklenek takto odstranit jen na domovské a zamykací obrazovce, všude jinde se bude zobrazovat nadále.

‎Notcho
Cena: zdarma+

Aplikace je ke stažení zdarma, ale pokud se budete chtít zbavit vodoznaku, nevyhnete se jednorázovému poplatku cca 43 Kč.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

12 komentářů

 1. Nenapadla ich jednoducha vec. Vyrez mohol byt v tvare nakusnuteho jablka s nejakym podsvietenim.
  Coolove logo na prednej strane, do toho skryte senzory. Apple fandovia by saleli z takeho telefonu

 2. Tady věřím, že by bylo hodně reklamací na ulepené displeje ????

 3. Teď ještě chybí appka pro Android, která displej vykousne černým flekem s naznačenými obrysy sluchátka a čidel, aby byl mobil COOOOL. Nebo už existuje?

 4. Nechybí, ta už dávno je????. Ale tohle je dobrý jen k tomu, aby byl za nedlouho vidět přechod mezi černou lištou a zbytkem displeje, je to amoled.

 5. Kupte si XZ Premium, to je opravu prémiový telefon a ještě 10K ušetříte. Tahle korejská sra.čka, na který chce Apple vydělat je k smíchu. 34K za úplnou Mr.ku

  • Co má společného “ aplikace Notcho“ , „Korea“ a „Apple“ ?
   Nějak to přestávám dneska chápat.

 6. Jsem asi jeden z mála, komu se ten kritizovaný výřez naopak líbí a je i praktický
  Jsem zvědav který výrobce se toho chytne a začne kopírovat.

  • Prakticky teda v zadnym pripade neni :DD Ale osobne jsem na tom podobne, dokud mobil nepouzivas v landscape, tak nicemu moc nevadi.

  • Ten výřez příliš praktický není, nebo alespoň jsem na to po 2 týdnech používání nepřišel, ale souhlasím – vzhledově se mi tam také líbí, stejně jako třeba na Essential Phone :)

  • Doufám že nikdo, ten výřez je otřesný.. kde je ten pověstný dokonaly symetricky design apple… Aplikace na tom vypadají hrozně..

 7. lukass71
  Ano, v landscaoe módu na filmy nebo hry je to pr…r to je fakt.
  Hry a filmy budu jen k okraji a i tam tobě nebude vypadat bůhvíjak dobře.

 8. Tichý
  Ano Xperia od Sony jsou výborné, plánují nějakou koupit..
  Před lety jsem měl prvotinu Xperia z a na svoji dobu úžasný přístroj.
  Chce to si pospíšit, když Sony design OmniBalance teď opouští….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).