Domů » Bleskovky » Nejste fanoušek horního výřezu na iPhone X? Aplikace Notcho jej „skryje“

Nejste fanoušek horního výřezu na iPhone X? Aplikace Notcho jej „skryje“

Identifikačním znamením nového iPhonu X je poměrně velký výřez v horní části displeje, který v sobě ukrývá plejádu senzorů pro Face ID & přední selfie kameru.

Ne každému se ale tato designová zvláštnostlíbít. Mezi odpůrce vykousnutého displeje zřejmě patří i vývojář aplikace Notcho, s jejíž pomocí můžete upravit vaše tapety tak, aby tento výřez opticky zmizel.

iPhone X: recenze

Tip: Podrobné parametry iPhonu X (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Aplikace využívá toho, že černé pixely na OLED displejích nesvítí, takže zcela splývají s vykousnutou částí. Jednoduše tak stačí horní část „zarovnat“ černou barvou a design telefonu se změní, dost možná k lepšímu. Kvůli omezením iOS ale můžete výklenek takto odstranit jen na domovské a zamykací obrazovce, všude jinde se bude zobrazovat nadále.

‎Notcho
‎Notcho
Cena: zdarma+

Aplikace je ke stažení zdarma, ale pokud se budete chtít zbavit vodoznaku, nevyhnete se jednorázovému poplatku cca 43 Kč.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments