Domů » Bleskovky » Nejpopulárnější youtuber světa si dává pauzu. Nesouhlasí s novými pravidly služby

Nejpopulárnější youtuber světa si dává pauzu. Nesouhlasí s novými pravidly služby

Být populárním youtuberem a tvůrcem obsahu není žádný med. Své by mohl vyprávět Švéd Felix Kjellberg, který je nejen mezi svými fanoušky znám pod přezdívkou PewDiePie. Ten se nyní rozhodl, že potřebuje menší pauzu, na kterou nastoupí příští rok. Dle svých slov je totiž „velmi unavený“.

pewdiepie 1
Youtuber PewDiePie má na svém kontě několik kontroverzí

„Jsem unavený. Chtěl jsem vám to sdělit s předstihem, neboť jsem se již rozhodl. Cítím se strašně unaveně,“ reagoval ve svém vlogu PewDiePie. Kromě únavy má na pauze jistě podíl také změna pravidel na serveru YouTube, která se týká obtěžování a urážení. S tím měl v minulosti PewDiePie nějolikrát potíže a vzhledem k tomu, že nová pravidla platí i zpětně, těžko říct, nakolik se v pauze odrazilo právě jejich zavedení. I tak ale únava bude hlavním faktorem.

 

YouTube's New Update Has A BIG FLAW! 📰PEW NEWS 📰

Není se co divit – obsah tvoří pro zhruba 102 milionů odběratelů, což není zrovna malé číslo. Takové množství fanoušků jistě vyvolává velký tlak, se kterým si PewDiePie ne vždy poradil s grácií. Na svém kontě má řadu kontroverzí, z nichž můžeme jmenovat například rasistické urážky, ceduli s nápisem „smrt všem Židům“ nebo zlehčování holokaustu. Za své kontroverze slíbil zaplatit neziskové organizaci proti hanobení 50 000 dolarů (cca 1 150 000 korun).

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).