Domů » Bleskovky » Nejlepší funkce iOS 13? Systém by měl zatočit s nevyžádanými hovory

Nejlepší funkce iOS 13? Systém by měl zatočit s nevyžádanými hovory

Nevyžádané telefonáty nemá nikdo z nás rád. Většinou si telemarketéři vybírají tu nejméně vhodnou dobu a často svým hovorem dokáží pěkně otrávit den. Na zoubek těmto spamovým telefonátům se v nové verzi iOS s pořadovým číslem 13 podíval také Apple a představil svou obdobu Screen Call, kterou má na svědomí Google.

Funkce Silence unknown callers funguje na jednoduchém principu – hlasová asistentka Siri v rychlosti porovná telefonní číslo volajícího s čísly ve vašich kontaktech, e-mailech a zprávách a v případě, že nenajde shodu, volajícího rovnou ztiší a pošle do hlasové schránky. Tato funkce má ovšem také jednu zásadní nevýhodu – pokud očekáváte hovor z neznámého čísla, například od kurýra přepravní společnosti, tak se vám nedovolá ani on.

Konec nevyžádaným a spamovým telefonátům

Tato funkce sice na papíře vypadá dobře, nicméně prozatím ztrácí na konkurenci v podobě seznamů nežádoucích čísel, které poskytují třetí strany, nebo na svého konkurenta Google, který se svým Screen Call je o mnohem dále. Zda Silence unknown callers budete chtít využívat, je čistě na vás – v systému půjde jednoduše vypnout.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

 1. lukass71

  Tak doufam, ze se to lidem nezaktivuje automaticky hned po upgrade, protoze jak popisuje clanek, tohle je vicemene uplne k nicemu a naopak si dokazu predstavit, ze to muze hodne lidi dost nastvat.

 2. lukass71

  Tedy neblaznis uz trochu?

 3. pápá, už nechoď.

 4. Nahlášeno za urážku.

 5. Aha, takže další Tedyho účet.

 6. bob (neregistrovaný)

  mezi iovcema jsou jich kvanta

 7. JoeBlack

  Tak co, zablokují vývojáře Nevolejte.cz na Appstore?

  • Cože? Jednak, nejlepší appka na nevyžádané hovory se jmenuje „Zvednout to?“ a druhak jak tahle funkce v iOS13 souvisí s blokováním podobných aplikací v AppStore?

   Toto zcela určitě není nejlepší funkce iOS 13, ale je možná nejradikálnější – zablokovat jakékoliv neznámé číslo, resp. poslat ho do voicemailu – je poměrně ultimátni ochrana soukromí, která se může lehce vymstít.

 8. Kdo chtel blokovani, ma uz davno appku, treba zvednoutto nebo nevolejte.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *