Domů » Bleskovky » Nejlepší funkce iOS 13? Systém by měl zatočit s nevyžádanými hovory

Nejlepší funkce iOS 13? Systém by měl zatočit s nevyžádanými hovory

Nevyžádané telefonáty nemá nikdo z nás rád. Většinou si telemarketéři vybírají tu nejméně vhodnou dobu a často svým hovorem dokáží pěkně otrávit den. Na zoubek těmto spamovým telefonátům se v nové verzi iOS s pořadovým číslem 13 podíval také Apple a představil svou obdobu Screen Call, kterou má na svědomí Google.

Funkce Silence unknown callers funguje na jednoduchém principu – hlasová asistentka Siri v rychlosti porovná telefonní číslo volajícího s čísly ve vašich kontaktech, e-mailech a zprávách a v případě, že nenajde shodu, volajícího rovnou ztiší a pošle do hlasové schránky. Tato funkce má ovšem také jednu zásadní nevýhodu – pokud očekáváte hovor z neznámého čísla, například od kurýra přepravní společnosti, tak se vám nedovolá ani on.

Konec nevyžádaným a spamovým telefonátům

Tato funkce sice na papíře vypadá dobře, nicméně prozatím ztrácí na konkurenci v podobě seznamů nežádoucích čísel, které poskytují třetí strany, nebo na svého konkurenta Google, který se svým Screen Call je o mnohem dále. Zda Silence unknown callers budete chtít využívat, je čistě na vás – v systému půjde jednoduše vypnout.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Tak doufam, ze se to lidem nezaktivuje automaticky hned po upgrade, protoze jak popisuje clanek, tohle je vicemene uplne k nicemu a naopak si dokazu predstavit, ze to muze hodne lidi dost nastvat.

Jiras
Anonym
Jiras
Offline

To ano, to by byla pekna podpasovka a necekane potize pro mnohe.

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Tedy neblaznis uz trochu?